Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /WYBORY 2019/Ewa Białecka: mam szacunek dla wszystkich ludzi

Informacje z regionu.

Ewa Białecka: mam szacunek dla wszystkich ludzi

09 wrzesień 2019 / Tekst

Mam szacunek dla każdego człowieka, ale głęboko mnie ranią happeningi obrażające Boga - powiedziała Ewa Białecka, która będzie ubiegała się o mandat posła w czasie najbliższych wyborów parlamentarnych w okręgu radomskim.

Ewa Białecka (foto: R/Mizera-Radio Plus Radom)
Ewa Białecka (foto: R/Mizera-Radio Plus Radom)

Ewa Białecka pytana o stosunek do ideologii gender, czy ostatnich happeningów organizowanych przez środowiska LGBT powiedziała, że traktuje ludzi z szacunkiem i kulturą. - Mam w sobie głęboki szacunek dla każdej istoty ludzkiej, jako dzieło Boga. Mój sprzeciw budzi natomiast ideologia ruchów LGBT i gender, wpuszczanie na zajęcia pozalekcyjne instruktorów gender, gdzie pod płaszczem tolerancji niszczy się to, co dobre i święte – powiedziała kandydatka na posła.

Z naszym gościem rozmawialiśmy także o rozwoju Mazowsza. - Większość środków trafia do Warszawy, czasem do Płocka, a do Radomia i innych miast regionu trafiają pozostałości. To niesprawiedliwe – powiedziała radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Ewa Białecka odniosła się przy okazji utworzenia nowego województwa mazowieckiego. Na jego bazie mogłoby powstać województwo warszawskie. - To rozwiązanie byłoby korzystne głównie dla Radomia, Płocka, Siedlec i Ostrołęki i mniejszych miejscowości – stwierdziła gość Bilansu Dnia.

Ewa Białecka, która jest skarbnikiem Starostwa Powiatowego w Przysusze powiedziała, że wydatki budżetu państwa w 2020 roku na cele społeczne mają być ponad trzy i półkrotnie wyższe niż w 2014 roku. - Z nowej piątki PiS skorzystają wszyscy Polacy. To będą rodziny, emeryci i młodzi ludzie. Jestem dumna ze swojego rządu, że jako pierwszy w historii wolnej Polski po 1989 roku objął wsparciem ludzi, którzy tego najbardziej potrzebują – powiedziała główna księgowa starostwa powiatowego.

Dodała, że jest przeciwnikiem wprowadzenie euro w Polsce. - Nie jesteśmy gotowi na ten krok. Dzisiaj złotówka jest narzędziem idealnym do kreowania własnej polityki ekonomicznej. Przykład Litwy czy Słowacji pokazuje, że wprowadzenie strefy euro w tych krajkach było błędem. Dzisiaj to mieszkańcy tych państw robią zakupy u nas. Złotówka lepiej dba o dobrobyt Polaków – powiedziała Ewa Białecka, z którą rozmawiał Radosław Mizera:

Ewa Białecka ma 48 lat. Jest ekonomistą, prawnikiem oraz skarbnikiem starostwa powiatowego w Przysusze. Pośród swoich zasług wymienia, że powiat został - po raz kolejny - wyróżniony tytułem najlepiej zarządzającym funduszami publicznymi powiatem w Polsce i największym dochodzie per capita na podstawie danych GUS i Ministerstwa Finansów. Podczas wyborów do Sejmu w 2015 roku zdobyła ponad 4 tys. głosów a do Sejmiku Województwa Mazowiekciego - 12 tys. głosów.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY