Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

Opoczno

Burmistrz Reszelewski: Drzewica na tym skorzysta

środa, 11 września 2019 16:35 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O nowych połączeniach autobusowych i prowadzonych obecnie inwestycjach mówił w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski. Wspomniał także o rozstrzygniętym przetargu na rozbudowę wojewódzkiej drogi 728.

Od września uruchomione zostały nowe połączenia autobusowe na terenie gminy Drzewica. O jedno z nich w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych wnioskował miejscowy samorząd. Chodzi o połączenie Brzustowiec - Drzewica. – Chcemy tym połączeniem objąć jak największą liczbę mieszkańców z kilku miejscowości – tłumaczył na antenie Radia Plus Radom burmistrz Janusz Reszelewski. Wyjaśnił, że kursy w ramach nowego połączenia odbywać się będą do końca roku. Jeśli mieszkańcy będą z niego korzystać, połączenie zostanie utrzymane. Podobnie jak inne kursy uruchomione przez samorządy powiatowy i wojewódzki. Część z tych połączeń również przebiega przez teren gminy Drzewica.

Janusz Reszelewski mówił także o realizowanych przez samorząd inwestycjach. Chodzi m.in. o trzeci etap przebudowy drogi gminnej w Domasznie oraz drugi etap przebudowy dworca autobusowego. Burmistrz poinformował również o rozstrzygniętym już przetargu na rozbudowę drogi wojewódzkiej 728 na odcinku Drzewica - Brzustowiec. Zgodnie z planem Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpocznie realizację tej inwestycji jeszcze w tym roku.

Posłuchaj rozmowy z burmistrzem Januszem Reszelewskim:

Zapraszamy do nas: