Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

REGION

Kozienice: Nowe mundury dla OSP

czwartek, 12 września 2019 11:45 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Blisko 60 tysięcy złotych przekazał samorząd województwa mazowieckiego na doposażenie jednostek ochotniczej straży pożarnej z powiatu kozienickiego. Dzięki temu druhowie otrzymali nowe umundurowanie.

Ponad 58,3 tys. zł popłynęło z urzędu marszałkowskiego do druhów z powiatu kozienickiego. Strażacy ochotnicy z OSP Bąkowiec, Garbatka-Letnisko i Kozienice otrzymali po 5 kompletów umundurowania strażackiego. W jego skład wchodzą: ubranie (kurtka i spodnie), buty specjalne gumowe, hełmy strażackie z latarkami i rękawice. Wartość jednego kompletu to blisko 4 tys. zł. – Od początku istnienia samorządu województwa mazowieckiego wspieramy ochotnicze straże pożarne. Przez dwadzieścia lat ponad sto milionów złotych trafiło bezpośrednio do OSP – mówił Rafał Rajkowski:

Jak powiedział prezes OSP w Kozienicach Tomasz Komorek nowe umundurowanie pozwoli druhom jeszcze lepiej pełnić swoją służbę. – Jest to sprzęt bardzo dobry, który używają już nasi koledzy z Państwowej Straży Pożarnej. Mundury są nowoczesne, podniesie to prestiż jednostki i pomoże w działaniach – mówił prezes:

Oficjalne przekazanie mundurów miało miejsce w czwartek 12 września. W tym dniu wicemarszałek Rafał Rajkowski wraz z radnymi województwa mazowieckiego: Leszkiem Przybytniakiem i Tomaszem Śmietanką odwiedzili Garbatkę-Letnisko i Kozienice.

Zapraszamy do nas: