Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

Radomskie

Zbiornik w Siczkach będzie oczyszczony?

środa, 18 września 2019 10:18 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Podczas środowej sesji Rady Gminy Jedlnia-Letnisko radni pochylą się nad odbudową zbiornika w Siczkach. - To zadanie, na które czeka wiele osób korzystających z tego miejsca, nie tylko mieszkańców gminy, ale także wielu gości - również z Radomia - mówił na antenie Radia Plus Radom wójt gminy Jedlnia Letnisko - Piotr Leśnowolski. 

W planach gminy jest oczyszczenie zalewu w Siczkach. Pracy będzie sporo - potrzebne jest wytyczenie geodezyjne oraz wiele prac przygotowawczych. Następnie oczyszczone zostanie dno zbiornika oraz budowa obiektów towarzyszących, m.in kładki z ul. Płużańskiego, małej kładki, a także remont zapory głównej. - Zdecydowaliśmy, że to jest ostatni moment, żeby to zadanie wprowadzić do budżetu i zacząć je realizować - mówił w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na fali" wójt gminy Piotr Leśnowolski. Obok tego zadania podczas środowej sesji Rady Gminy radni pochylą się również nad przesunięciami w budżecie, uchwałą w sprawie nadania nazwy ulicy wewnętrznej w Myśliszewicach „Niezapominajki” czy nieodpłatnym przejęciem na własność gminy działek stanowiących wewnętrzną drogę dojazdową  w Jedlni-Letnisku. Początek sesji o godz. 13.00. 

Naszego gościa zapytaliśmy o sytuację szkoły w Gzowicach. Mimo, że w szkole nie ma uczniów, to zgodnie z prawem szkoła musi nadal funkcjonować do końca lutego. Wtedy władze po raz kolejny wystąpią do Rady Gminy z uchwałą w sprawie zamknięcia placówki. - Mamy dyrektora szkoły, mamy placówkę, ale nie mamy uczniów. Ja zawsze powtarzałem rodzicom, że szkoła to są uczniowie. W tej chwili nie mamy uczniów, mamy za to ponoszone w sposób dosyć niegospodarny koszty - mówi wójt Piotr Leśnowolski. 

To nie jedyny temat szkolny związany z gminą Jedlnia-Letnisko. Ważnym zagadnieniem w gminie jest dowóz dzieci do szkół. Obecnie trwa ustalanie tras i liczenia kosztów dowozu. - Wielu rodziców chce, żeby z dowozu korzystały również te dzieci, którym - zgodnie z ustawą - dowóz się nie należy. W takiej sytuacji musielibyśmy dopłacić część biletów z własnych środków. Myślę, że w  przyszłym tygodniu będziemy precyzyjnie wiedzieli jakie trasy, ile autobusów i ile to będzie kosztowało - zapowiada wójt gminy Jedlnia-Letnisko. 

Wójt Piotr Leśnowolski w audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na fali" podzielił się również swoimi wrażeniami z XXX Ogólnopolskiej Spartakiady Prawników, której jeden z etapów odbywał się właśnie na terenie gminy. Zapytaliśmy również o szanse i zagrożenia związane z uruchomieniem lotniska. Całości audycji wysłuchać można tutaj: