Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

Końskie

Końskie: SOR jak nowy

wtorek, 17 września 2019 15:39 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Zakończyła się modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Specjalistycznym im. św. Łukasza w Końskich.

Szpital Specjalistyczny im. św. Łukasza w Końskich to placówka, z której korzystają nie tylko mieszkańcy powiatu koneckiego, ale również z powiatów i województw ościennych. Zakończona niedawno inwestycja pozwoli w lepszych warunkach ich przyjmować i jeszcze lepiej diagnozować. Wszystko za sprawą modernizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz terenu przed szpitalem, wyjaśnia Wojciech Przybylski, dyrektor placówki.

Zakup nowoczesnego sprzętu był już koniecznością, przyznaje Marek Chałubiński, kierownik SOR-u w koneckim szpitalu.

Z prowadzonych przez szpital inwestycji cieszy się Wiesław Skowron, wicestarosta konecki.

Z usług szpitala jako pacjent korzystał ostatnio Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich. Przyznaje, że SOR to bardzo ważne miejsce w każdym szpitalu.

W ramach prac modernizacyjnych utworzono 33 miejsca parkingowe obok Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, windę dla osób niepełnosprawnych z parkingu do pomieszczeń oddziału. Przebudowano i wyremontowano pomieszczenia całego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Zakupiono sprzęt medyczny między innymi aparat od znieczulenia, 2 aparaty USG, centralę monitorującą na 8 stanowisk z wyposażeniem, 4 defibrylatory, 3 lampy operacyjne, przewoźny aparat RTG, 8 pomp infuzyjnych, 6 specjalistycznych łóżek dla pacjentów oraz wiele innego sprzętu medycznego. Inwestycja kosztowała około 3,9 mln, z czego 2,9 mln zł to wsparcie zewnętrzne.