Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wilhelm z Paryża, opat
Dziś jest: 06 kwietnia 2020

REGION

Puszcza zaprasza jesienią

sobota, 21 września 2019 12:13 / Autor: Kamil Zapora
fot. Pixabay.com/jplenio
Kamil Zapora

Lato już za nami, jednak mieszkańcy naszego regionu nie muszą rezygnować z wypoczynku na łonie natury, turystyki i rekreacji. Puszcza Kozienicka ma wiele do zaoferowania również jesienią.

Przez cały czas możemy korzystać ze szlaków turystycznych, pieszych, rowerowych czy konnych. Są również ścieżki dydaktyczne, które mogą być ciekawym pomysłem na lekcje plenerowe. - Puszcza o każdej porze roku jest piękna, ale jesień jest wyjątkowa jeśli chodzi o ilość barw jaką możemy spotkać w lesie – mówi Lidia Zaczyńska z Nadleśnictwa Kozienice.

Na jesień wyjątkowo aktywne robią się niektóre zwierzęta np. jelenie i łosie. - W tym czasie powinniśmy szczególnie uważać na łosie przebiegające przez drogę – ostrzega Lidia Zaczyńska:

Jesień to sezon dla grzybiarzy. - Puszcza Kozienicka jest prawdziwym królestwem grzybobrania. Dwa lata temu mieliśmy prawdziwy wysyp grzybów. W tym roku ze względu na suszę jest ich mniej, dlatego musimy poczekać – mówi Lidia Zaczyńska:

Podczas wyprawy na grzyby ważnych jest kilka zasad, o których przypomina Zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Kozienice Artur Mazur:

Biorąc sobie do serca te reguły można do woli cieszyć się polska złotą jesienią.

Zapraszamy do nas: