Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Innocenty I, papież              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jastrząb
Dziś jest: Wtorek, 27 lipca 2021

REGION

Prawie 600 tys. zł dla regionu radomskiego

poniedziałek, 30 września 2019 11:58 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Ponad 410 tysięcy złotych wsparcia otrzyma osiem ochotniczych straży pożarnych z subregionu radomskiego. Samorząd Mazowsza przeznaczył także prawie 200 tys. zł na budowę dwóch boisk sportowych.

Wśród jednostek, które otrzymały wsparcie z samorządu Mazowsza znalazły się: OSP Rusinów, OSP Przystałowice Małe, OSP Zychorzyn, OSP Stara Błotnica, OSP Belsk Duży, OSP Konie, OSP Maruszów i OSP Mąkosy Stare.

- To już kwota ponad 100 mln zł, która trafiła przez te kilkanaście lat do ochotniczych straży pożarnych. Cieszę się, bo subregion radomski jest bardzo aktywny. Jest potrzeba dofinansowania. Mamy już kilka instrumentów wspierających ochotnicze straże pożarne - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

OSP w Przystałowicach Małych dofinansowanie przeznaczy na remont tynków oraz podłogi w garażu strażnicy. OSP Zychorzyn i OSP Rusinów zakupią sprzęt specjalistyczny, a OSP Belsk Duży wyposażenie strażackie i motopompę. 100 tysięcy złotych OSP Stara Błotnica, OSP Konie i OSP Maruszów przeznaczą na zakup samochodów pożarniczo-gaśniczych. Do OSP Mąkosy Stare na ten cel trafi 50 tys. zł.

Oprócz tego odbyło się dzisiaj podpisanie umów na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych.

Tym razem 83 tys. zł trafi do gminy Rusinów na przebudowę boiska sportowego w Nieznamierowicach i  ponad 95 tys. zł do gminy Klwów na budowę boiska wielofunkcyjnego w Kadzi.

- Dzisiejsza pomoc na pewno nam się przyda. Dostaliśmy wsparcie dla ochotniczych straży pożarnych, poprawę infrastruktury sportowej i na salę informatyczną - mówi Marian Wesołowski, wójt Rusinowa.

W tym roku na remonty i tworzenie nowych obiektów sportowych, samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 10  mln zł. Złożonych zostało w sumie 208 wniosków, spośród których 125 zostało dofinansowanych.