Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

REGION

Szarża po alkoholu

poniedziałek, 30 września 2019 21:42 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. KMP Suwałki
Jakub Szczechowski

Nietrzeźwy mieszkaniec Warszawy piratował pod Zwoleniem. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia. 

 Drogówka zwróciła uwagę na szarżującego kierowcę opla w Strykowicach Górnych koło Zwolenia. Pomiar prędkości dał wynik 128 km/h, a był to teren zabudowany. Policjanci musieli ruszyć w pościg, bo kierowca zamiast się zatrzymać, jeszcze przyśpieszył. Po kilkunastu kilometrach kierowca został zatrzymany.

 - Okazało się, że 69–letni mieszkaniec Warszawy był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci udaremnili kierującemu dalszą jazdę, a jego samochód został odholowany na policyjny parking, a on sam zatrzymany za popełnione przestępstwa - informuje asp. Krzysztof Gregorczyk, rzecznik zwoleńskiej policji. 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz przekroczenie prędkości mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat lub kara pozbawienia wolności do 5 lat.