Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /REGION/Opinia na wagę zrównoważonego rozwoju Mazowsza

Informacje z regionu.

Opinia na wagę zrównoważonego rozwoju Mazowsza

08 październik 2019 / Tekst

Komitet Regionów, organ doradczy UE jednomyślnie przyjął dziś opinię marszałka woj. mazowieckiego Adama Struzika dotyczącą projektowania strategii rozwoju regionalnego po 2020 roku. Opinia zawierała także zalecenie uwzględnienia aktualnych podziałów statystycznych.

Opinia na wagę zrównoważonego rozwoju Mazowsza
fot. A.Struzik (fb)

- To bardzo ważna decyzja. Teraz wszystko w rękach Komisji Europejskiej. Liczymy, że nasze sugestie spotkają się z jej aprobatą. To kluczowe, aby nowe programowanie zostało oparte na aktualnych wskaźnikach i uwzględniło aktualne podziały statystyczne. Tylko w ten sposób zaspokojone zostaną interesy zarówno regionów stołecznych, jak i tych regionalnych. Jest to decyzja przełomowa i moim zdaniem zamykająca absurdalną polityczną debatę o podziale administracyjnym Mazowsza - powiedział Adam Struzik.

Przypomnijmy, źe nowy podział statystyczny woj. mazowieckiego wszedł w życie 1 stycznia 2018 roku. Wyodrębnione zostały dwa NUTS-2: stołeczny i regionalny mazowiecki. Kluczowe dla zrównoważonego rozwoju województwa jest to, aby ten podział był brany pod uwagę przy pracach nad nowym budżetem UE. 

Marszałek uczestniczy w sesji plenarnej Komitetu Regionów. Przyjęte podczas obrad opinie będą traktowane przez unijne instytucje jako stanowisko samorządów. Równolegle trwa XVII Europejski Tydzień Regionów i Miast. Do Brukseli zjechało ponad 9 tys. samorządowców z całej Unii Europejskiej. Jednym z głównych tematów jest przyszłość polityki spójności.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY