Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

REGION

Joanna Kluzik-Rostkowska w Kozienicach

wtorek, 08 października 2019 21:13 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

We wtorkowy wieczór mieszkańcy Kozienic spotkali się z kandydatką Koalicji Obywatelskiej do sejmu - Joanną Kluzik-Rostkowską. Rozmowy dotyczyły m.in.: szpitala powiatowego, przebudowy dróg krajowych czy komunikacji publicznej.

Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że w tym momencie ciężko jest oszacować faktyczny stan zadłużenia szpitali w Polsce. - Każdego roku w sierpniu ministerstwo zdrowia podawało takie informacje, a w tym ich odmówiło – powiedziała posłanka. - Według mnie pomysł sieci szpitali nie sprawdził się. Pieniądze nie pokrywają kosztów funkcjonowania szpitali – dodała. Według Joanny Kluzik-Rostkowskiej do szpitali powinny też powrócić dyżury weekendowe i świąteczne, aby odciążyć SOR-y:

Mieszkańcy powiatu kozienickiego obecni na spotkaniu wyrazili swój sprzeciw wobec planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na przebudowę dróg krajowych przebiegających przez powiat. - Mogę być łącznikiem między mieszkańcami, a Generalną Dyrekcją. Musimy zadać jej szereg pytań, a także wymusić poważne traktowanie osób, które będą odbiorcami jej pomysłów – mówiła kandydatka do sejmu:

Na spotkaniu obecna była również inna kandydatka do sejmu z listy KO, związana z powiatem grójeckim, była posłanka - Małgorzata Woźniak. Radziła mieszkańcom, aby nie poddawali się w walce o swoje. - Mieszkam niedaleko drogi numer 50 i protesty mieszkańców przerobiłam. Wiem na pewno, że warto protestować. Z Generalną Dyrekcją warto walczyć, bo się wywalczy – mówiła Małgorzata Woźniak:

Joanna Kluzik-Rostkowska odniosła się do deklaracji prezesa PKP, który zapowiedział, że w 2025 roku Kozienice zostaną połączone linią kolejową z Warszawą. - Chciałabym poznać szczegóły, jednak popieram inicjatywę i deklaruję swoje wsparcie – mówiła posłanka:

Z publiczności padło pytanie o start w wyborach Joanny Kluzik-Rostkowskiej z okręgu radomskiego, pomimo że sama z niego nie pochodzi. - Jestem w polityce od bardzo dawna. Mieszkańcy Kozienic i całego okręgu siedemnastego mogą na mnie liczyć. Zadeklarowałam, że będę pracować dla tego regionu i słowa dotrzymam. Radom jest częścią Mazowsza, a ja z Mazowsza pochodzę – odpowiedziała kandydatka:

W spotkaniu wziął również udział zamykający listę Koalicji Obywatelskiej do sejmu, radny sejmiku województwa mazowieckiego, były burmistrz Kozienic - Tomasz Śmietanka.

Kandydat odniósł się do pytań o obwodnicę Kozienic. - Pas ziemi pod przyszłą obwodnicę jest zabezpieczony. Jest także pismo z Generalnej Dyrekcji, że obwodnica będzie realizowana po 2023 roku – powiedział Tomasz Śmietanka:

Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę 13 października.

Zapraszamy do nas: