Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /REGION/Joanna Kluzik-Rostkowska w Kozienicach

Informacje z regionu.

Joanna Kluzik-Rostkowska w Kozienicach

08 październik 2019 / Tekst

We wtorkowy wieczór mieszkańcy Kozienic spotkali się z kandydatką Koalicji Obywatelskiej do sejmu - Joanną Kluzik-Rostkowską. Rozmowy dotyczyły m.in.: szpitala powiatowego, przebudowy dróg krajowych czy komunikacji publicznej.

Joanna Kluzik-Rostkowska w Kozienicach
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom

Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że w tym momencie ciężko jest oszacować faktyczny stan zadłużenia szpitali w Polsce. - Każdego roku w sierpniu ministerstwo zdrowia podawało takie informacje, a w tym ich odmówiło – powiedziała posłanka. - Według mnie pomysł sieci szpitali nie sprawdził się. Pieniądze nie pokrywają kosztów funkcjonowania szpitali – dodała. Według Joanny Kluzik-Rostkowskiej do szpitali powinny też powrócić dyżury weekendowe i świąteczne, aby odciążyć SOR-y:

Mieszkańcy powiatu kozienickiego obecni na spotkaniu wyrazili swój sprzeciw wobec planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na przebudowę dróg krajowych przebiegających przez powiat. - Mogę być łącznikiem między mieszkańcami, a Generalną Dyrekcją. Musimy zadać jej szereg pytań, a także wymusić poważne traktowanie osób, które będą odbiorcami jej pomysłów – mówiła kandydatka do sejmu:

Na spotkaniu obecna była również inna kandydatka do sejmu z listy KO, związana z powiatem grójeckim, była posłanka - Małgorzata Woźniak. Radziła mieszkańcom, aby nie poddawali się w walce o swoje. - Mieszkam niedaleko drogi numer 50 i protesty mieszkańców przerobiłam. Wiem na pewno, że warto protestować. Z Generalną Dyrekcją warto walczyć, bo się wywalczy – mówiła Małgorzata Woźniak:

Joanna Kluzik-Rostkowska odniosła się do deklaracji prezesa PKP, który zapowiedział, że w 2025 roku Kozienice zostaną połączone linią kolejową z Warszawą. - Chciałabym poznać szczegóły, jednak popieram inicjatywę i deklaruję swoje wsparcie – mówiła posłanka:

Z publiczności padło pytanie o start w wyborach Joanny Kluzik-Rostkowskiej z okręgu radomskiego, pomimo że sama z niego nie pochodzi. - Jestem w polityce od bardzo dawna. Mieszkańcy Kozienic i całego okręgu siedemnastego mogą na mnie liczyć. Zadeklarowałam, że będę pracować dla tego regionu i słowa dotrzymam. Radom jest częścią Mazowsza, a ja z Mazowsza pochodzę – odpowiedziała kandydatka:

W spotkaniu wziął również udział zamykający listę Koalicji Obywatelskiej do sejmu, radny sejmiku województwa mazowieckiego, były burmistrz Kozienic - Tomasz Śmietanka.

Kandydat odniósł się do pytań o obwodnicę Kozienic. - Pas ziemi pod przyszłą obwodnicę jest zabezpieczony. Jest także pismo z Generalnej Dyrekcji, że obwodnica będzie realizowana po 2023 roku – powiedział Tomasz Śmietanka:

Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę 13 października.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY