Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /REGION/Setki tysięcy oszczędności

Informacje z regionu.

Setki tysięcy oszczędności

09 październik 2019 / Tekst

W szpitalu w Kozienicach zostanie wprowadzona tzw. e-apteka. Dzięki nowemu informatycznemu systemowi przechowywania i dystrybucji leków placówka może zaoszczędzić setki tysięcy złotych.

Setki tysięcy oszczędności
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom

System będzie wspierać pracę Działu Farmacji Szpitalnej, do której należą m.in. apteki z magazynami oraz punkty apteczek oddziałowych. Realizacja projektu to wiele korzyści, w tym np. zapewnienie płynności dostaw potrzebnych leków i materiałów medycznych, księgowanie przychodów i rozchodów materiałów medycznych, możliwość elektronicznego przesyłania zamówień oraz informacji bezpośrednio do pracowników apteki szpitalnej. Zostaną zautomatyzowane procesy magazynowania i wydawania leków. Korzystanie z systemu zmniejsza ryzyko wystąpienia błędu podczas podawania leku oraz zwiększa bezpieczeństwo i jakość stosowanej farmakoterapii. - Jest to nasz sukces. Wiem, że w innych szpitalach gdzie działa system osiągnięto kilkusettysięczne oszczędności – wyjaśnił Roman Wysocki, dyrektor szpitala w Kozienicach:

Na realizację tego zadania szpital w Kozienicach otrzymał wsparcie unijne w wysokości ponad 2,2 mln zł. W środę 9 października do szpitala przyjechał wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, aby podpisać umowę na dofinansowanie. - Takie wsparcie jest potrzebne, ponieważ, sytuacja służby zdrowia w Polsce jest zła, w tym również szpitala w Kozienicach - powiedział wicemarszałek:

W ciągu ostatnich dni urząd marszałkowski przekazał do szpitala w Kozienicach ponad 4 mln złotych.

Przy podpisaniu umowy obecni byli radni sejmiku województwa mazowieckiego: Tomasz Śmietanka i Leszek Przybytniak oraz poseł Leszek Ruszczyk, a także starosta kozienicki Andrzej Jung wraz z zastępcą Józefem Grzegorzem Małaśnickim.

- Zdrowie kosztuje bardzo dużo, dlatego każde środki publiczne przeznaczane na usługi zdrowotne są bardzo ważne – mówił Tomasz Śmietanka:

- Leki są bardzo drogie. Należy tak wykonywać zabiegi, aby je oszczędzać. System wprowadzony w szpitalu w Kozienicach umożliwi to – dodał Leszek Przybytniak:

- Dzisiaj realizuje się to co wynegocjowaliśmy ze świętej pamięci starostą kozienickim Januszem Stąporem. Kolejne środki trafiają do szpitali, co podnosi nasze bezpieczeństwo i standard życia – mówił poseł Ruszczyk:

Podobne rozwiązania zostaną wprowadzone również w innych szpitalach na terenie Mazowsza: Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie, Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim im. św. Jana Pawła II w Siedlcach, w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie oraz w Mazowieckiem Centrum Rehabilitacji „STOCER”.

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY