Na antenie: CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Steckiewicz
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /Audycje Radiowe/Minister Suski wspomina zmarłego prof. Jana Szyszkę

Informacje z regionu.

Minister Suski wspomina zmarłego prof. Jana Szyszkę

09 październik 2019 / Tekst

- Wielki znawca przyrody, patriota i człowiek oddany Polsce - tak wspomina zmarłego dzisiaj prof. Jana Szyszkę, minister Marek Suski, szef gabinetu politycznego, który był gościem Bilansu Dnia.

- Był pedagogiem, wykładał na uczelni, to wielka postać. Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci prof. Szyszki - powiedział minister Marek Suski.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o dzisiejszej wizycie premiera Mateusza Morawieckiego w miejscowości Kozietuły w powiecie grójeckim. - Odwiedziliśmy gospodarstwo rodzinne, które przekształca się w firmę. To było spotkanie z grupą producentów. Są tam m.in. sortownia i przechowalnia owoców, w której nawet 2 lata można przetrzymywać jabłka - opowiadał Marek Suski.

Następnie premier Mateusz Morawiecki przyjechał do Radomia. Szef rządu wziął udział w spotkaniu w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. W jego trakcie zostały przekazane dotacje dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach zadania publicznego 'Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych' w 2019 roku. - Do druhów trafiło ponad 9,5 mln złotych. Oni pełnią ważną funkcje społeczną, w tym patriotyczną. Pomagają nie tylko w niebezpieczeństwie, ale również przyczyniają się do krzewienia polskiej kultury - powiedział minister Suski.

Nasz gość zachęcił do wzięcia udziałów w wyborach parlamentarnych, które odbędę się w najbliższą niedzielę. - Wyborów nie wygrywa się sondażami, tylko głosowaniem przy urnach. Liczymy na głos młodych wyborców. Chcemy, by Polska była krajem bezpiecznym. Robimy wszystko, by młodzi zostawiali w kraju. W tym celu obniżyliśmy podatek PIT do poziomu 0. Stwarzamy także warunki na dobry start, również w Radomiu - przekonywał minister Marek Suski, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY