Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Dziś jest: 17 lutego 2020

REGION

(Aktualizacja) Darmowy internet w Kozienicach

09 października 2019, 17:13 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja, fot. Pixabay.com/377053
Kamil Zapora

Możliwe, że już w 2020 roku w Kozienicach dostępne będą 23 punkty z bezpłatnym Wi-Fi. Gmina otrzymała na ten cel kolejne środki.

Jak poinformował burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski, ponad 64 tysiące zł otrzymała Gmina Kozienice na "Publiczny internet w Kozienicach" w ramach konkursu "Publiczny internet dla każdego".

Wcześniej Komisja Europejska przekazała 15 tysięcy euro na bezpłatne WI-FI (10 punktów dostępowych). - Nasz pomysł na stworzenie takich punktów spotkał się z pozytywnym odzewem mieszkańców, dlatego postanowiliśmy powalczyć o więcej, tym razem na rynku krajowym – powiedział burmistrz. - Dziś otrzymałem informację, że nasz wniosek przeszedł pozytywnie ocenę i otrzymał dofinansowanie na kolejne 13 punktów dostępowych – dodał.

Aktualizacja:

Jak zapowiada Piotr Kozłowski, cała infrastruktura, z obu projektów powinna zacząć działać w 2020 roku. - Będziemy chcieli zrobić to jak najszybciej, wybrać firmy i zlecić realizację – mówił burmistrz.

W sumie ma powstać od 23 do 25 punktów z darmowym internetem bezprzewodowym. - Część będzie na zewnątrz, część w budynkach. Generalnie miejsca dostępne publicznie, tak aby mieszkańcy korzystający z tych miejsc mogli także korzystać z bezpłatnego internetu – wyjaśnił burmistrz:

Jak powiedział burmistrz darmowy internet w każdym domu w Kozienicach raczej nie jest możliwy, a wynika to przepisów.

Zapraszamy do nas:
stats counter