Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Benedykt z Nursji, opat, patron Europy
Dziś jest: 11 lipca 2020

REGION

(Aktualizacja) Przebudowa wiaduktu w Kozienicach

czwartek, 10 października 2019 12:44 / Autor: Kamil Zapora
fot. RPR/UM Kozienice
Kamil Zapora

(Aktualizacja) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na przebudowę kolejnego odcinka drogi krajowej 79 przebiegającego przez Kozienice. W ramach prac zostanie przebudowany wiadukt na trasie w kierunku Radomia.

Aktualizacja:

Odcinek DK 79 długości 1,6 km, od ronda przy komendzie straży pożarnej do ronda w Aleksandrówce zostanie przebudowany. Zmodernizowany zostanie także wiadukt oraz powstanie przejście dla pieszych przez tory.

Przetarg został ogłoszony pod koniec ubiegłego roku, jednak aż do dzisiaj pozostawał nierozstrzygnięty. 8 października 2018 r. odbyło się otwarcie ofert. Wpłynęła jedna oferta Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego. Jej wartość przekraczała kosztorys inwestorski. Rozstrzygnięcie postępowania było możliwe po zapewnieniu środków finansowych.

- Istniała realna groźba unieważnienia przetargu, gdyż fundusze zabezpieczone na realizację tej inwestycji były dużo mniejsze niż złożona oferta – powiedział burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski. - Zdając sobie sprawę z wagi tej inwestycji dla miasta, podjąłem intensywne działania mające na celu wykonanie tej inwestycji przez GDDKiA. W moich staraniach wspierali mnie nasi radni oraz poseł Andrzej Kosztowniak – dodał:

- Myślę, że to bardzo dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców Kozienic, ale dla wszystkich podróżujących DK 79. Walka o pieniądze trwała prawie rok, ale skończyła się happy endem - mówił poseł Andrzej Kosztowniak:

Wartość przebudowy tego odcinka wyniesie prawie 50 mln złotych.

Jak informuje GDDKiA, umowa z wykonawcą zostanie podpisana w październiku tego roku. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 21 miesięcy od daty zawarcia umowy (z wyłączeniem okresu zimowego). Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na listopad 2021 roku.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi w Kozienicach inwestycję mającą na celu rozbudowę dróg krajowych 79 i 48 przebiegających przez miasto. Została ona podzielona na trzy odcinki. Odcinek I (ul. Radomska) jest w trakcie remontu.

W tym miesiącu powinna zostać również podpisana umowa z wykonawcą projektu przebudowy trzeciego odcinka, czyli ulicy Lubelskiej od Kozienic do Janikowa, w sumie 2,7 km.

Zapraszamy do nas: