Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

REGION

Zadbali o bezpieczeństwo dzieci

piątek, 11 października 2019 10:55 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Najmłodsi uczniowie kozienickiej „Czwórki” poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze dzięki akcji zorganizowanej przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu. W związku z nią w piątek 11 października PSP 4 odwiedzili specjalni goście.

Jesień to okres kiedy warunki na drogach robią się niesprzyjające. Warto w tym czasie szczególnie zastanowić się nad naszym bezpieczeństwem. Co roku o tej porze WORD w Radomiu prowadzi akcję „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. - Odwiedzamy szkoły na terenie całego subregionu radomskiego celem zaopatrzenia przedszkolaków, zerówkowiczów i pierwszaków w odblaski – mówił Marcin Ciężkowski, dyrektor radomskiego WORD-u:

Akcja została zorganizowana razem z urzędem marszałkowskim województwa mazowieckiego. W PSP 4 w Kozienicach marszałka reprezentował radny sejmiku Leszek Przybytniak. - Dzisiejsza akcja złożyła się z obchodzonym w szkole Dniem Nauczyciela. Życzę wszystkim pedagogom wytrwałości w przekazywaniu wiedzy, w tym z zakresu bezpieczeństwa – powiedział radny:

W akcję zaangażowany był również poseł Ziemi Radomskiej Leszek Ruszczyk. - Jeszcze będąc wicemarszałkiem Mazowsza rozdawaliśmy dzieciom odblaski i uczyliśmy mody na ich noszenie – mówił poseł:

Dyrektor PSP 4 w Kozienicach Tomasz Trela powiedział, że w jego placówce bezpieczeństwo jest priorytetem. - Rodzic posyłając dziecko do szkoły chce, żeby było ono bezpieczne i nabrało nawyków bezpiecznego poruszania się po szkole, po osiedlu, a przede wszystkim po drodze – powiedział dyrektor. - Cieszymy się, że w tej edukacji wspierają nas różne instytucje – dodał:

Oprócz elementów odblaskowych dzieci otrzymały również cenną lekcję o bezpieczeństwie w ruchu drogowym podczas pogadanki z pracownikami WORD-u.

Zapraszamy do nas: