Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

REGION

Wkrótce nowi radni sejmikowi i nowy wiceprezydent Radomia

poniedziałek, 14 października 2019 09:05 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Po wyborach zmieni się nie tylko skład Sejmu, ale także sejmików wojewódzkich. Duże szanse na mandat w mazowieckim sejmiku mają: Anna Wolszczak i Jan Rejczak.

Wybory w okręgu radomskim wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Wśród kandydatów do Sejmu byli radni mazowieccy: Radosław Fogiel, Ewa Białecka i Agnieszka Górska. Wszystko wskazuje na to, że nowymi posłami zostaną: Radosław Fogiel - 26 707 i Agnieszka Górska - 9 134 głosów. To oznacza, że ich miejsce w sejmku zajmie Jan Rejczak i Anna Wolszczak. 

Roszady czekają także kolegium prezydenckie w Radomiu. Wiceprezydent Konrad Frysztak, odpowiedzialny m.in. za infrastrukturę, zdobył mandat poselski. Pojawia się pytanie, kto będzie nadzorował tak ważne inwestycje jak budowa Radomskiego Centrum Sportu, trasy N-S czy alei Wojska Polskiego. 

Do Sejmiku Województwa Łódzkiego wejdzie Artur Bagieński. Mandat radnego uzyska dzięki Dariuszowi Klimczakowi, który zasiądzie w ławach poselskich i Sejmik zamieni na Sejm. Zwolnione przez Klimczaka miejsce w radzie przypadnie właśnie Bagieńskiemu, który w wyborach samorządowych miał drugi wynik na liście PSL.

Zapraszamy do nas: