Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Franciszek z Paoli, pustelnik
Dziś jest: 02 kwietnia 2020

REGION

(Aktualizacja) Kozienice postawiły na PiS

poniedziałek, 14 października 2019 10:12 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

61,26 % mieszkańców powiatu kozienickiego oddało swój głos na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego w wyborach do Sejmu. Jest to wynik wyższy niż w kraju i całym regionie radomskim.

Prawie we wszystkich gminach powiatu z wyjątkiem gminy Kozienice Prawo i Sprawiedliwości uzyskało ponad 60 % poparcia. Najwięcej głosów na partię rządzącą oddano w Głowaczowie – 73,26 % i w Grabowie nad Pilicą 71,9 %.

Aktualizacja:

Taki wynik cieszy Artura Materę – przewodniczącego struktur Prawa i Sprawiedliwości w powiecie kozienickim. - Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się pójść na wybory i tym, którzy zagłosowali na PiS. Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętego wyniku w naszym powiecie – powiedział Artur Matera.

Dla Artura Matery wyniki osiągnięte przez poszczególnych kandydatów z okręgu 17 nie są zaskoczeniem. Zwrócił jednak uwagę na wysoką liczbę głosów zdobytą przez kandydata PiS z Ziemi Kozienickiej – Marcina Łukasiewicza. Po podaniu ostatecznych wyników przez Państwową Komisję Wyborczą wiemy, że zagłosowały na niego 3023 osoby.

Jednak na innego kandydata do Sejmu z powiatu kozienickiego zagłosowało ponad 600 osób więcej. Jest nim Tomasz Śmietanka – były burmistrz Kozienic, a obecnie rady sejmiku województwa mazowieckiego, który w wyborach startował z listy Koalicji Obywatelskiej. Na ten komitet zagłosowało w sumie 17,81 % wyborców.

- Były to wybory trudne, ponieważ od czterech lat partia rządząca transferuje programy socjalne. Powiat kozienicki jest powiatem rolniczym i bardzo dużo osób korzysta z tych środków – powiedziała Renata Wołos – przewodnicząca struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie. - Z tego względu cieszymy się, że udało nam się utrzymać wynik na poziomie sprzed czterech lat – dodała:

Pozostałe komitety osiągnęły w powiecie kozienickim następujące wyniki: PSL – 8,14 %, SLD – 6,33 %, Konfederacja – 5,12 %.

W powiecie kozienickim PiS zwyciężył również w wyborach do Senatu. Na Stanisława Karczewskiego zagłosowało 65,36 % mieszkańców. Poparcie dla Leszka Przybytniaka z PSL wyniosło 34,64 %.

W powiecie kozienickim z prawa głosu skorzystało 60 % mieszkańców. 

Zapraszamy do nas: