Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Sobota, 23 stycznia 2021

Mazowsze

"Mazowsze bliskie sercu" - znamy laureatów

wtorek, 15 października 2019 17:34 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Urszula Frydrych, Krzysztof Szczepański, Daniel Kosiński oraz Maciej Jóźwiak zostali laureatami XIV edycji konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu". Konkurs odbył się pod hasłem "Serdeczne Mazowsze".

Temat tegorocznej edycji nawiązywał do serdeczności i gościnności mieszkańców, jak i samego regionu. Konkurs był skierowany do osób, które mieszkają lub uczą się na Mazowszu, znają ludzi i miejsca, które warto pokazać innym. Wybrane przez siebie miejsca pokazać mieli za pośrednictwem fotografii. W pierwszym etapie konkursu jury wybrało 10 wyróżniających się prac. Ich autorzy autorzy wzięli udział w warsztatach fotograficznych organizowanych wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. W drugim etapie jury wybierało spośród zdjęć wykonanych przez uczestników warsztatów.

Spośród prac zgłoszonych do konkursu najlepsze okazały się zdjęcia Urszuli Frydrych – „Deus ex machina”, Krzysztofa Szczepańskiego „Bo każdy z nas ma swoje okno, przez które spogląda na świat” oraz Daniela Kosińskiego – „Nasze życie”. Laureaci nagrody z rąk marszałka Adama Struzika odebrali podczas XX jubileuszowej gali Nagrody Marszałka. Dodatkowo wręczono również nagrodę publiczności. Ta trafiła do Macieja Jóźwiaka za zdjęcie – „Wsi spokojna”.

– Uczestnikom naszego konkursu udało się pokazać, że Mazowsze jest serdeczne! Świetne zrozumienie tematu, inspirujące pomysły wsparte świetną techniką tak można ocenić prace, które w tym roku zaproponowali uczestnicy konkursu. Jurorzy nie mieli łatwego zadania wybierając te najlepsze prace – mówi Izabela Stelmańska - zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.