Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

REGION

Forum Rozwoju Mazowsza po raz dziesiąty

środa, 16 października 2019 10:33 / Autor: Weronika Chochoł
fot. forumrozwojumazowsza.pl
Weronika Chochoł

Dwa dni pełne dyskusji i wymiany doświadczeń, omówienie projektów współfinansowanych z funduszy europejskich, debaty oraz przestrzeń wystawiennicza. W Warszawie rozpoczęło się 10. Forum Rozwoju Mazowsza pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Forum organizowane jest przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Tematami przewodnimi wydarzenia będą Postęp, Człowiek, Region i Natura.

Podczas dwóch dni 10. Forum Rozwoju Mazowsza przedstawione zostaną zmiany, które dokonały się na Mazowszu w ciągu ostatnich 15 lat właśnie dzięki środkom unijnym. Do współtworzenia wydarzenia zaproszeni zostali przedsiębiorcy, samorządy, uczelnie, ośrodki naukowe, czy organizacje pozarządowe. Podczas debat, prezentacji dobrych praktyk, innowacji technologicznych, czy inspirujących rozwiązań edukacyjnych i prospołecznych zaprezentują oni swój wkład w rozwój Mazowsza.

Będzie można wysłuchać wystąpień, ale również zobaczyć to, czego bez funduszy unijnych nie dałoby się osiągnąć. W programie Forum nie zabraknie warsztatów, premierowych pokazów wynalazków, będących wynikiem realizowanych projektów, czy konsultacji z ekspertami z wielu dziedzin. Wśród tematów poruszanych podczas debat znalazły się m.in. takie jak: ”Ewolucja czy rewolucja w rozwoju Mazowsza? #15LatUE”, „Żółwie, gazele, tygrysy, czyli różne ścieżki rozwoju biznesu”, „Między turkusem a folwarkiem – wartości wspólnotowe w rozwoju biznesu i organizacji”, „Akademickie innowacje, czyli o komercjalizacji badań naukowych”, „Pokonać niepokonane. Nowe standardy w medycynie i opiece nad pacjentami”, „Gramy w Zielone. Mazowsze dla Klimatu” oraz wiele innych. Wszystkie debaty będą transmitowane w czasie rzeczywistym w Internecie, z jednoczesnym tłumaczeniem na język angielski i migowy.W przestrzeni wystawienniczej uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z konsultacji z ekspertami z instytucji zajmujących się dystrybucją unijnych środków.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawują: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Zapraszamy do nas: