Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Siedmiu Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny
Dziś jest: 17 lutego 2020

REGION

Kozienice stawiają na elektromobilność

dzisiaj, 12:03 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Prezentacja elektrycznych samochodów i ich ładowarek, ciekawe wykłady i konkursy z nagrodami – tak wyglądał piknik elektromobilności zorganizowany w czwartek 17 października przed urzędem miejskim w Kozienicach.

W czwartek przed urzędem zaparkowało wiele ciekawych pojazdów, takich jak Volkswagen E Golf. Opowiedział o nim Leszek Kasperski z Enea Serwis. - Wrażenia z jazdy są inne niż zwykłym samochodem. Nie ma hałasu, a maksymalny moment obrotowy jest dostępny od razu – wyjaśniał Leszek Kasperski. - Najważniejsze jednak jest to, że samochód cechuje się zerową emisją spalin – dodał:

Jazda samochodem elektrycznym wiążę się również z pewnymi przywilejami takimi jak: darmowe miejsca parkingowe czy możliwość poruszanie się buspasem.

Samochody elektryczne nie obędą się bez ładowarek. Można było zobaczyć jak one wyglądają i jak z nich korzystać. Jak się dowiedzieliśmy, ładowanie samochodu trwa około trzech godzin, a jego zasięg to dwieście kilometrów przy spokojnej jeździe.

Piknik został zorganizowany w celu promocji ekologii wśród mieszkańców. - Dzisiaj w Kozienicach gościmy partnerów Gminy, którzy pokazują jak ekologicznie możemy poruszać się po ulicach – mówił wiceburmistrz Kozienic Mirosław Pułkowski:

Jak zapowiedział burmistrz, jeszcze w tym roku ma zostać stworzona strategia elektromobilności dla Gminy Kozienice. Praca nad nią koordynuje Adam Dzida z Zakładu Analiz Środowiskowych. - Strategia zakłada między innymi instalacje ładowarek elektrycznych, możliwość wprowadzenia systemu rowerów miejskich opartych na rowerach elektrycznych oraz ewentualny rozwój komunikacji miejskiej opartej na autobusach elektrycznych – tłumaczył Adam Dzida:

Swój wkład w piknik miała Enea Wytwarzanie. - Chcemy zapoczątkować rozwój elektromobilności w naszym mieście. Mam nadzieję, że system bezemisyjnych pojazdów stanie się wizytówką Kozienic – powiedział wiceprezes Enei Wytwarzanie, Marcin Łukasiewicz:

Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów kozienickich szkół, dla których przygotowano wiele atrakcji. Oprócz samych samochodów czekały na nich konkursy z nagrodami od organizatorów oraz ciekawe wykłady.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Radio Plus Radom.

Zapraszamy do nas:
stats counter