Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

REGION

Gminy szukają pieniędzy na podwyżki nauczycieli

wtorek, 22 października 2019 10:23 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Samorządy powiatowe i gminne w regionie radomskim dokładają do podwyżek dla nauczycieli.

Z informacji samorządów wynika, że subwencja oświatowa przekazywana przez resort edukacji nie wystarcza. Muszą one szukać oszczędności we własnych budżetach. Starostwo powiatowe w Radomiu na ten cel przekazało ponad 4 mln 200 tysięcy złotych. - To skutki tegorocznej podwyżki w oświacie i większej liczby uczniów w systemie - tłumaczy Krzysztof Szewczyk, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Radomiu.

Pieniędzy w budżecie na podwyżki dla nauczycieli musiało znaleźć Starostwo Powiatowe w Przysusze. - To kwota w wysokości 1,5 mln złotych - informuje skarbnik Ewa Białecka:

Starosta przysuski Marian Niemirski dodaje, że subwencja oświatowa nie pokrywa w całości środków przeznaczonych na podwyżki:

Z kolei gmina Potworów w powiecie przysuskim na podwyżki dla nauczycieli musiała zabezpieczyć kwotę w wysokości 500 tys. złotych. Wójt gminy Marek Klimek:

Przypomnijmy, że 10-procentowe podwyżki wynagrodzeń nauczycieli obowiązują od 1 września. Kolejne, tym razem 5-procentowe zaplanowano w przyszłym roku.

Zapraszamy do nas: