Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Kosma i Damian
Dziś jest: 26 września 2020

REGION

Mandaty za prędkość liczone w tysiącach

środa, 23 października 2019 11:25 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Ponad osiem tysięcy skontrolowanych samochodów, prawie siedem tysięcy mandatów z czego większość za prędkość. Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu podsumowała pierwszy kwartał działającej w garnizonie mazowieckim grupy SPEED.

Celem grupy jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, a także walka z agresywnymi lub szczególnie niebezpiecznymi zachowaniami w ruchu drogowym. Obok celów policjanci mają również narzędzia. Do dyspozycji działających w grupie SPEED 48 policjantów z 12 jednostek Policji oddano 14 najnowszych radiowozów głównie maki BMW, w tym 11 nieoznakowanych wideorejestratorów. Ponadto do pomiarów prędkości funkcjonariusze będą używać nowoczesnych laserowych mierników prędkości z funkcją zapisu obrazu.

W garnizonie mazowieckim grupa swoją działalność zainaugurowała 20 lipca. Efekty z trzech pierwszych miesięcy nie napawają optymizmem. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 8 tysięcy pojazdów, ujawnili 7866 wykroczeń, w tym ponad 5 tysięcy to przekroczenia prędkości. Policjanci nałożyli 6880 mandatów. Zatrzymali przeszło 200 praw jazy i 430 dowodów rejestracyjnych. Wśród kierujących niestety znalazło się 56 nietrzeźwych i 16 osób, które kierowały pojazdem mimo zakazu sądowego.

W walce z piratami drogowymi ważna jest współpraca - zarówno policjantów, jak i uczestników ruchu drogowego, którzy są świadkami niebezpiecznego zachowania. Zgłoszenia dotyczące niebezpiecznej jazdy przesyłać można  na skrzynkę mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .