Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Weronika Giuliani, dziewica
Dziś jest: 09 lipca 2020

Opoczno

Wkrótce przebudowa drogi wojewódzkiej 728

środa, 23 października 2019 16:55 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Zakończyła się przebudowa gminnej drogi w Domasznie. Trwają za to prace na drodze w kierunku PKP Idzikowice oraz na ul. Stawowej w Drzewicy. Wkrótce rozpocznie się także rozbudowa wojewódzkiej drogi 728 w Drzewicy. O tych i innych zadaniach w audycji Gmina Drzewica na Fali mówił burmistrz Janusz Reszelewski.

Wielka Olimpijska Lekcja WF-u przeprowadzona została w Drzewicy. Burmistrz Janusz Reszelewski przypomniał, że zajęcia z drzewickimi uczniami poprowadzili: podwójny mistrz olimpijski w wioślarstwie Tomasz Kucharski, podwójna brązowa medalistka olimpijska w kajakarstwie klasycznym Beata Sokołowska–Kulesza, koszykarki, uczestniczki IO w Sydney Sylwia Wlaźlak i Elżbieta Nowak oraz Piotr „Olo” Oleksik, reprezentant Polski w street soccerze. – Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo uczniowie ćwiczyli naprawdę ambitnie i uważnie – mówił Janusz Reszelewski.

Burmistrz Drzewicy mówił także o inwestycjach drogowych. Wyjaśniał, że zakończył się trzeci, ostatni już etap przebudowy drogi gminnej w Domasznie. Biorąc pod uwagę wszystkie etapy inwestycji w Domasznie modernizacja objęła niemal 3 km drogi, natomiast wartość potrójnego zadania osiągnęła 1.477,964,94 zł. Janusz Reszelewski poinformował także o przebudowie dróg gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Chodzi o trwające już inwestycje na ulicy Stawowej w Drzewicy oraz w Idzikowicach. – W ciągu najbliższych dni pojawi się również wykonawca na przebudowywanej drodze wojewódzkiej 728 w Drzewicy. To bardzo oczekiwana inwestycja o wartości ponad 22 mln zł – mówił burmistrz Drzewicy.

W audycji Gmina Drzewica na Fali Janusz Reszelewski mówił także o dwóch siłowniach zewnętrznych w Trzebinie i Giełzowie, które powstały w ramach wojewódzkich grantów sołeckich, a także przebudowie parkingu za drzewickim urzędem oraz inauguracji roku akademickiego UTW w Drzewicy.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Zapraszamy do nas: