Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

REGION

Nie ma klubu są kibice

czwartek, 24 października 2019 19:29 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Rzesza fanów nieistniejącego już klubu MG MZKS Kozienice zwanego potocznie MKS-em przyszła dziś do Centrum Kulturalno-Artystycznego by przeżyć sentymentalną podróż. W czwartek miało miejsce otwarcie wystawy poświęconej piłkarzom MKS-u.

Na wystawie znajdziemy przede wszystkim fotografie. Jest ich prawie trzysta na dwudziestu czterech antyramach rozstawionych w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. - Zebranie fotografii zajęło mi półtora roku. Najwięcej jest zdjęć współczesnych. Niestety miałem trudności z dotarciem do zdjęć z czasów, gdy drużyna grała najlepszą piłkę – mówił inicjator wystawy Kamil Janeczek.

Wystawa to również puchary, koszulki, piłki, proporczyki i inne akcesoria. Docelowo na stałe będziemy mogli je oglądać w hali sportowej w Kozienicach. - Jeśli ktoś ma pamiątki po MKS-ie bardzo proszę o kontakt tak by wystawa cały czas mogła się rozwijać – powiedział Kamil Janeczek:

Wystawę na swój sposób otworzyli kibice. Przed CKA odpalili race i odśpiewali dwie klubowe przyśpiewki. Żaden z nich nie ukrywał wzruszenia:

Jak się okazało, kibicem MKS-u w dalszym ciągu pozostaje burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski. - Ten klub wrósł w historię Ziemi Kozienickiej. W młodości często chodziłem na mecze, w drużynie grali moi koledzy z osiedla – wspomina burmistrz:

W CKA wystawę można oglądać do 22 listopada.