Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Radomskie

Jak dojechać na cmentarze w powiecie radomskim?

czwartek, 31 października 2019 22:00 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay
Elżbieta Warchoł

Poradnik: Zakrzew, Skaryszew, Pionki, Poświętne, Iłża

Od 1 do 3 listopada na drogach w powiecie radomskim pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale mają także służyć pomocą. Dlatego stosujmy się do poleceń i wskazówek wydawanych przez policjantów lub innych funkcjonariuszy, pełniących służbę w rejonach cmentarzy - informuje Marcin Genca Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Radomiu

Największe utrudnienia czekają kierowców na terenie gminy Zakrzew przy cmentarzu w miejscowości Cerekiew. Trwają tam nadal prace przy przebudowie drogi powiatowej. Dojazd z Radomia do tego cmentarza zapewnią autobusy linii miejskiej numer 8. 1 listopada w godzinach około 8:00-18:00 autobusy będą jeździć stałą trasą do ulicy Wolanowskiej, a dalej ulicą Wapienną do tymczasowego przystanku końcowego Cerekiew 01.

W Skaryszewie 1 listopada będzie obowiązywała zmiana w organizacji ruchu. Od centrum miasta do cmentarza dojedziemy jednokierunkowymi ulicami Krasickiego (droga powiatowa 3540W) oraz Zachodnią. Powrót ulicą Partyzantów (droga wojewódzka 733 na tym odcinku również jednokierunkowa). Szczegóły reorganizacji ruchu przedstawia załączona mapka.

Od piątku do niedzieli zmieni się także ruch w okolicach cmentarza w miejscowości Poświętne w gminie Pionki. Tradycyjnie od drogi wojewódzkiej 733 do skrzyżowania za cmentarzem ruch będzie odbywał się jednokierunkowo.  

Od 31 października do  4 listopada  zostanie zmieniona czasowo organizacja ruchu w Jedlni – Letnisku. Na ulicach Cmentarnej i Tysiąclecia wprowadzony został zakaz zatrzymywania się po obu stronach ulicy. Władze gminy informują także o zakazie handlu w pasie ul. Cmentarnej. Dodatkowy parking będzie zorganizowany przy ul. 1-go Maja (obok targowiska).

W mieście Pionki ruch w okolicach dwóch cmentarzy nie ulega zmianie. Natomiast miasto 1 i 2 listopada przygotowało dodatkowe kursy autobusu miejskiego. Rozkład dostępny na stronie miasta Pionki pod adresem: http://www.pionki.pl/aktualnosc-992-rozklad_jazdy_autobusu_miejskiego_w.html

W Iłży w dniach 30 października do 3 listopada zostanie zmieniona czasowo organizacja ruchu. Zakaz wjazdu będzie obowiązywał na ul. Powstania Styczniowego od ulicy Batalionów Chłopskich do ulicy Tadeusza Kościuszki, gdzie zorganizowano dodatkowy parking.  

W pozostałych gminach powiatu radomskiego ruch przy nekropoliach będzie odbywał się bez zmian. Policja radzi, aby wybierając się na cmentarze, parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte. Pamiętajmy też gdzie pozostawiliśmy swój pojazd, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu. Uważajmy również na swoje mienie, jak torebki, saszetki z dokumentami i pieniędzmi, aby nie kusić złodziei, dla których w tych dniach cmentarze stają się również bardzo uczęszczanym miejscem- informuje Marcin Genca Dyrektor Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Zapraszamy do nas: