Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan z Dukli, prezbiter
Dziś jest: 08 lipca 2020

Kozienice

Elektryczne Solarisy na ulicach Kozienic

piątek, 01 listopada 2019 12:55 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Gmina Kozienice zwiększyła środki przewidziane na zakup dwóch autobusów elektrycznych i 31 października rozstrzygnęła przetarg. Autobusy dostarczy firma Solaris.

Gmina Kozienice zakupi od Solarisa dwa nowe, niskopodłogowe autobusy elektryczne klasy MIDI o długości 8,5-9,5 m z dwustanowiskową ładowarkę o mocy 80-90 kW (2 x 40-45 kW). Stacja ładująca będzie zasilana „czystą energię”, ponieważ ma być wyposażona w panele fotowoltaiczne i turbinę wiatrową.

Solaris jako jedyny złożył ofertę w przetargu. Koszt zamówienia to 4,916 mln zł brutto. Kozienice otrzymały na ten cel 2,7 mln złotych dofinansowania z funduszu GEPARD Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Resztę będzie stanowić pożyczka na preferencyjnych warunkach.

Zakup autobusów elektrycznych wpisuje się w Strategię Rozwoju Elektromobilności realizowanej przez Gminę Kozienice. - Przeznaczenie autobusów to przede wszystkim poprawa komunikacji na terenie miasta i gminy – mówił wiceburmistrz Kozienic Mirosław Pułkowski:

Oba autobusy mogą pojawić się na ulicach Kozienic do końca przyszłego roku, a pierwszy około września.

Zapraszamy do nas: