Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Radomskie

Ponad 70 mln zł na powiatowe drogi

środa, 06 listopada 2019 09:01 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

Powiat radomski wykona w tym roku inwestycje drogowe za ponad 70 mln zł. To najwięcej w historii powiatu radomskiego. 

- Gdy uchwalaliśmy budżet na 2019 rok nie przypuszczałem, że tyle inwestycji zostanie wprowadzonych i to ze środków zewnętrznych. To środki unjine, z Funduszu Dróg Samorządowych, Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych czy z rezerwy ogólnej budżetu państwa. Są też zadania współfinasowanie z budżetów gmin - mówi starosta radomski Waldemar Trelka. Dofinansowanie zewnętrzne wynosi niemal 31 mln zl. 

 

 - Nie są to jeszcze wszystkie środki, które zostały wprowadzone do budżetu. Dla trzech dróg, na które dostaliśmy dofinansowanie z FDS-u nie mamy bowiem jeszcze podpisanych umów. Do 30 września zostało zrealizowanych 7 z 18 zaplanowanych inwestycji drogowych, ale z każdym dniem kończone są kolejne zadania. Zakończone zostały inwestycje m.in. Antoniówka - Groszowice - Piotrowice na terenie gminy Jedlnia-Letnisko, Mniszek - Omięcin - Szydłowiec na terenie gminy Wolanów, Lewaszówka - Poświętne w gminie Pionki, Kuczki - Kazimierówka - Skaryszew II etap w gminie Gózd - mówi Joanna Chojnacka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Radomiu. 

 

Wkrótce zakończone mają zostać prace na drodze Taczów - Taczówek - Milejowice czy Radom - Gębarzów - Polany. Największym zadaniem tego roku jest budowa ścieżek rowerowych ze środków unijnych w ramach tzw. projektu multimodalnego, realizowanego wspólnie z miastem Radomiem. Chodzi dokładnie o rozbudowę dróg powiatowych Młódnice – Jarosławice – Cerekiew – Radom (ponad 8,6 km) oraz Taczówek – Taczów – Milejowice (niemal 6,7 km) wraz z budową ścieżek rowerowych. Tegoroczne koszty szacowane są na niemal 34 mln zł, a wsparcie unijne sięga niemal 21 mln zł. 

Zapraszamy do nas: