Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

Kozienice

Stypendia burmistrza Kozienic przyznane

czwartek, 07 listopada 2019 16:31 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

167 uczniów otrzymało Stypendia Burmistrza Gminy Kozienice za szczególne wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i artystyczne. Uroczysta gala miała miejsce w czwartek w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

Nigdy wcześniej w ponad szesnastoletniej historii przyznawania Stypendiów Burmistrza Gminy Kozienice nie otrzymało ich tak wielu uczniów. - To cieszy, ponieważ oznacza to, że poziom edukacji i usług społecznych jakie oferuje gmina Kozienice powiększa się – powiedział burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski. - Chętnie inwestujemy w rozwój młodzieży, po to żeby w przyszłości nam i im żyło się lepiej – dodał:

Każdy ze stypendystów przez prawie rok otrzymuje od stu do stu czterdziestu złotych miesięcznie. Gmina wyda na ten cel ponad 200 tysięcy złotych. Nagrody przyznawane są za osiągnięcia z poprzedniego roku szkolnego.

Decyzje o przyznaniu stypendiów wręczył osobiście burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski podczas uroczystej gali w Centrum Kulturalno-Artystycznym w czwartek 7 listopada. Oprócz wyróżniających się uczniów, na sali obecni byli również ich rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Dla wszystkich była to podniosła chwila:

Spytaliśmy także samych stypendystów o to czym dla nich jest to wyróżnienie:

Jak się okazuje jednym zdobycie stypendium przyszło łatwiej innym trudniej, ale każdego taka forma nagrody cieszy i motywuje do dalszej pracy.

Zapraszamy do nas: