Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Nereusz i Achilles              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Pilczyca
Dziś jest: Środa, 12 maja 2021

REGION

Uwaga! Mglista noc i poranek

czwartek, 07 listopada 2019 16:44 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (Gellinger)
Weronika Chochoł

IMGW prognozuje mglistą czwartkową noc i piątkowy poranek. Widzialność może być ograniczona nawet do 50 metrów. 

Województwo mazowieckie

Ostrzeżeniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej objęte jest prawie całe województwo ( z wyłączeniem powiatów: sierpeckiego, płockiego i gostynińskiego). 

Jak informuje Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie, w województwie mazowieckim mogą wystąpić gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami poniżej 200 m. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 22.00 w czwartek do godz. 9.00 w piątek, a prawdopodobieństwo wystąpienia mgieł szacowane jest na osiemdziesiąt procent.

Województwo świętokrzyskie

Mgliście będzie w całym województwie. Według prognoz oz Romualda Kasei z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, od godz. 17.00 w czwartek do godz. 9.00 w piątek mogą wystąpić gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacowane jest na 85 procent.

 Mgliście będzie również w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubelskim, małopolskim, podkarpackim i południowej części województwa śląskiego.