Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Radomskie

Jedlnia uhonoruje Jana Henryka Dąbrowskiego

niedziela, 10 listopada 2019 21:39 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. Wikimedia Commons
Jakub Szczechowski

Trudno wyobrazić sobie Święta Niepodległości bez Mazurka Dąbrowskiego. Podczas poniedziałkowych obchodów odsłonięta zostanie tablica ku czci gen. Jana Henryka Dąbrowskiego. 

Świętowanie rozpoczęło się już dziś. Po południu w kościele św. Mikołaja odbył się pokaz filmu „Złączyć się z narodem”. To opowieść o Polakach, zesłanych do Kazachstanu w latach 1936-1938, którzy przetrwali 82 lata deportacji dzięki wierze w Pana Boga i miłości do Ojczyzny.

Jutro o godz. 11 rozpocznie się patriotyczna akademia. Przygotowali ją: organista Łukasz Kęska, zespół „Bonum” i schola parafialną z towarzyszeniem orkiestry „Boni Angeli”. W południe sprawowana będzie Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych szkół i OSP. Po liturgii prof. Marek Wierzbicki przybliży tło historyczne odzyskania przez Polskę niepodległości i drogi do Niepodległej. Ostatnim akcentem będzie właśnie odsłonięcie tablicy w hołdzie generałowi Henrykowi Dąbrowskiemu w 210. rocznicę jego pobytu wraz z Legionami w Jedlni.  Tablica znajduje się na skwerze Króla Władysława Jagiełły.

Zapraszamy do nas: