Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
CZŁOWIEK Z BLISKA
Małgorzata Świtała
Patron dnia: św. Franciszek z Paoli, pustelnik
Dziś jest: 02 kwietnia 2020

Kozienice

Dziękczynienie za dar życia

wtorek, 12 listopada 2019 11:37 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Modlitwa za podopiecznych hospicjum domowego w Kozienicach, jego personel i wolontariuszy – to cel I Mszy Hospicyjnej, która odbędzie się w środę 13 listopada o godzinie 18:30 w kościele Św. Krzyża w Kozienicach.

Od ponad roku w Kozienicach działa domowe hospicjum. Inicjatywa zrodziła się w ramach Parafialnego Zespołu Caritas w parafii Św. Krzyża. Jak powiedział ks. Tomasz Pastuszka, duszpasterz hospicjum, msza w środę będzie dziękczynieniem za dar życia, a także integracją i umocnieniem w modlitwie dla rodzin, które straciły kogoś bliskiego. - Będziemy modlić się za naszych obecnych podopiecznych i personel, który się nimi opiekuje – mówi ks. Pastuszka. - Często prosimy Pana Boga o wiele rzeczy, a czasami trzeba mu też podziękować – dodaje:

Ksiądz Tomasz Pastuszka dąży do utworzenia hospicjum stacjonarnego w Kozienicach. - Jest mocna deklaracja pomocy ze strony władz samorządowych. Burmistrz Piotr Kozłowski ma wskazać budynek, gdzie hospicjum mogłoby mieć swoją siedzibę – wyjaśnia duszpasterz. - Chciałem jednocześnie podkreślić, że hospicjum domowe, a w przyszłości stacjonarne to dzieło całej społeczności Kozienic, której również pragnę podziękować – dodaje:

I Msza św. hospicyjna rozpocznie się o godzinie 18:30 w środę 13 listopada. Mszy będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu ks. dr Jarosław Wojtkun. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

Zapraszamy do nas: