Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Michał Kozal, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Czarna
Dziś jest: Poniedziałek, 14 czerwca 2021

Mazowsze

Nominacja wojewody mazowieckiego jeszcze w tym tygodniu

środa, 13 listopada 2019 09:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Konstanty Radziwiłł będzie nowym wojewodą mazowieckim. To już pewna wiadomość. Według naszych informacji były minister zdrowia zostanie powołany na to stanowisko jeszcze w tym tygodniu. Jak już wcześniej informowaliśmy, kandydatura Radziwiłła została zaakceptowana przez premiera Mateusza Morawieckiego. Decyzja w tej sprawie zapadła w ubiegłym tygodniu.

Przypomnijmy, że Konstanty Radziwiłł zastąpi na stanowisku wojewody Zdzisława Sipierę, który dostał się do Sejmu podczas ostatnich wyborów parlamentarnych.

Konstanty Radziwiłł jest lekarzem, doktorem nauk medycznych oraz politykiem, związanym z obozem Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2001-2010 był prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej. W 2015 roku został wybrany na Senatora. Pełnił funkcję ministra zdrowia w rządach Beaty Szydło oraz Mateusza Morawieckiego. Zapoczątkował proces reformowania ochrony zdrowia, doprowadzając m.in. do uchwalenia ustawy o sieci szpitali oraz o lekach dla seniorów, wdrożone zostały również zmiany w podstawowej opiece zdrowotnej.