Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI PIĄTEK
Dziś jest: 10 kwietnia 2020

Kozienice

Trasa Kozienice-Warszawa będzie nieprzejezdna

czwartek, 14 listopada 2019 08:41 / Autor: Kamil Zapora
fot. "Nowa 79"
Kamil Zapora

Od godziny 15:00 w niedzielę 17 listopada w Mniszewie na trasie Kozienice-Góra Kalwaria (DK 79) rozpocznie się kolejny protest przeciwko planom rozbudowy krajówki.

Mieszkańcy gminy Magnuszew organizują protesty od czerwca. Wszystko przez projekt rozbudowy Drogi Krajowej 79 przebiegającej przez gminę zaproponowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Zawiera on wiele założeń kłopotliwych dla mieszkańców takich jak: koncepcja powstania drogi szybkiego ruchu, około 20 zbiorników retencyjnych przy drodze, czy drogi serwisowe:

Zgodnie z zapowiedziami stowarzyszenia „Nowa 79”, protesty będą odbywały się dopóki Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zmieni obecnej koncepcji rozbudowy. Ostatnie spotkanie w tej sprawie odbyło się w Warszawie we wrześniu.

- Rozmawialiśmy z dyrektorem Leszkiem Sękulskim, który poinformował nas, że droga zostanie wykonana w wariancie z drogami serwisowymi. Jako stowarzyszenie w dalszym ciągu się z tym nie zgadzamy – mówił Krzysztof Mich z „Nowa 79”. - Uważamy, że utrudni to życie całej gminy w tym rolników – dodaje:

Protest rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15:00 i polegać będzie na bezustannym chodzeniu po przejściu dla pieszych obok szkoły w Mniszewie. Jednak co dziesięć minut będą zarządzane przerwy, aby nie doprowadzić do całkowitego paraliżu na drodze. Protest potrwa do godziny 17:00.

Zapraszamy do nas: