Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Radomskie

Skaryszew areną zmagań młodych adeptów sztuk walki

wtorek, 19 listopada 2019 14:42 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W sobotę, 23 listopada odbędą się Mistrzostwa Polski Karate Shidokan Dzieci i Młodzieży. Areną zmagań młodych adeptów sztuk walki będzie Skaryszew.

Artur Rutkowski, instruktor karate posiadający 4 stopień dan mówi, że shidokan to nie jest tylko karate. - To inaczej triatlon sztuk walki. Konkuruje się w formułach sumo grappling, karate i kalaki. Do tego dochodzi jeszcze muay thai. Wachlarz technik jest szeroki. To ciężki styl oparty na dużym wysiłku - tłumaczył Artur Rutkowski.

Imprezę zorganizuje klub Shidokan Karate Skaryszew. Instruktorzy podkreślają, że to dzięki sukcesom zdolnej młodzieży. - To przede wszystkim zasługa dzieci, które ciężko pracują na swoje sukcesy. Mamy grupę około 30 podopiecznych w wieku od 5 do 17 lat - powiedział Artur Rutkowski.

Mistrzostwa to nie tylko rywalizacja, ale i szansa na promowanie aktywności fizycznej. - Zapraszamy mieszkańców Skaryszewa i okolic do kibicowania. Rodzice zobaczą, że to dobra aktywność dla dzieci. Najmłodsi będą mogli się przekonać, że ich koledzy trenują i nie jest to nic strasznego - powiedział Wojciech Chołuj, współorganizator mistrzostw. Rozmawia Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: