Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Radomskie

Marcin Genca: drogowcy przygotowani do zimy

środa, 20 listopada 2019 11:49 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W powiecie radomskim zimowym utrzymaniem będzie objętych ponad 520 kilometrów dróg. Drogowcy przygotowali 4 tysiące ton mieszanki solno-piaskowej. Z kolei wykonawcy wybrani w przetargu mają określony czas na podstawienie sprzętu do odśnieżania, który wynosi 60 minut. O tym wszystkim rozmawialiśmy dzisiaj w Marcinem Gencą, rzecznikiem prasowym starosty radomskiego.

Tradycyjnie, Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych podzielił teren powiatu na dwa obszary obejmujący gminy: Przytyk, Wolanów, Zakrzew, Kowala, Wierzbica i Iłża oraz ulice leżące w ciągach dróg powiatowych na terenie miasta Iłża oraz Pionki, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Jastrzębia, Gózd, Skaryszew oraz ulice leżące w ciągach dróg powiatowych w mieście Pionki oraz częściowo w mieście Skaryszew.

Zimowym utrzymaniem dróg w wyznaczonych obszarach będą zajmować się wykonawcy, wyłonieni w postępowaniach przetargowych: obszar 1 ma odśnieżać konsorcjum firm Kos-Bud z Iłży oraz Usługi Transportowe z Taczowa, a obszar 2 ma być obsługiwany przez firmę Sachpol z Radomia.

Każdy z wykonawców posiada park sprzętowy, w którego skład wchodzą: 2 równiarki, 1 pług wirnikowy, 2 ładowarki ciężkie typu fadroma, 5 pługów z napędem na dwie osie oraz 5 pługopiaskarek o ładowności 8 ton. Obaj wykonawcy mają też określony czas na podstawienie sprzętu do odśnieżania, który wynosi 60 minut.

Mieszkańcy Powiatu Radomskiego mogą zgłaszać tam zimowe utrudnienia w ruchu (zaspy, śliskość na drodze itp.), jak również informować o ewentualnych niedociągnięciach w pracy wykonawców na drogach powiatowych. Interwencyjne numery telefonu to 48/322 16 05 oraz 609 530 445.

Z Marcinem Gencą, rzecznikiem prasowym starosty radomskiego, rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: