Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

Opoczno

Burmistrz Reszelewski: Profilaktyki antyrakowej nigdy dość

środa, 27 listopada 2019 16:52 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O wiadukcie w Idzikowicach, bezpłatnych badaniach prostaty i sukcesach drzewickich seniorów w speed-ballu mówił w audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Zakończyły się prace związane z modernizacją wiaduktu nad torami Centralnej Magistrali Kolejowej w Idzikowicach. Inwestycję wykonały PKP, jednak obiekt po remoncie stanie się własnością gminy Drzewica. – Będziemy musieli przejąć ten obiekt, bo leży on w ciągu drogi gminnej – wyjaśniał na antenie Radia Plus Radom burmistrz Janusz Reszelewski. Jak przypomniał, samorząd nie chciał wcześniej przejmować wiaduktu, ponieważ obiekt czekała kosztowna modernizacja. Kolejowy wiadukt wyremontowała więc PKP i już odnowiony obiekt przekaże samorządowi. – Co ważne wykonawca robót dał na nie gwarancję 10-letnią. To świadczy o dobrej jakości robót – przekonywał Janusz Reszelewski w audycji Gmina Drzewica na Fali.

Burmistrz mówił także o trwającej rozbudowie sieci kanalizacyjnej na terenach dawnego Gerlacha w Drzewicy. Jak wyjaśnił, zgodnie z planem inwestycja ma zostać zakończona 6 grudnia.

Janusz Reszelewski poinformował również o udziale drzewiczan w I Mistrzostwach Polski Seniorów 50+ w Speed-ballu. Zawody zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Sportownia Speed-ball oraz Speed-ball Polska w Myślenicach. Z imprezy tej drzewiccy seniorzy wrócili z pięcioma medalami. – W gronie kobiet podwójną mistrzynią Polski została Maria Smolarska, a Irena Kwiecień wywalczyła brązowy medal w konkurencji super solo. Wśród mężczyzn z medali cieszyli się Bogdan Piekarski (srebro w super solo) i Stefan Kowal (brąz w grze singlowej) – wyjaśniał.

Burmistrz Drzewicy przypomniał także o organizowanych przez drzewicki urząd bezpłatnych badaniach prostaty. 26 listopada przeprowadzone zostały one w Przychodni Rejonowej w Drzewicy. Z kolei 29 listopada będzie można z nich skorzystać w Przychodni DOM-MED w Jelni. – Badania będą tu prowadzone w godzinach 15-18 – wyjaśniał Janusz Reszelewski i zapraszał na nie panów w wieku 50-69 lat.

Posłuchaj całej rozmowy z Januszem Reszelewskim, burmistrzem Drzewicy:

Zapraszamy do nas: