Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leokadia, dziewica i męczennica
Dziś jest: 09 grudnia 2019

Kozienice

Prawie dwukrotna podwyżka za śmieci w Kozienicach

28 listopada 2019, 15:05 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej w Kozienicach radni przyjęli uchwałę ustalającą wysokość opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Od przyszłego roku ceny wzrosną dwukrotnie.

Obecnie opłata miesięczna za odbiór odpadów segregowanych w gminie Kozienice to 8 złotych od mieszkańca. Maksymalna stawka określona w projekcie uchwały przedłożonej przez burmistrza wynosiła 23,51 zł. W przypadku odpadów zmieszanych aktualna cena to 16 złotych, a maksymalna stawka określona w projekcie uchwały wynosiła 47,02 zł.

Jak wyjaśnia wiceburmistrz Kozienic Mirosław Pułkowski, na wzrost stawek ma wpływ ogólnokrajowy wzrost cen za odbiór odpadów. Wpływ na nową stawkę ma też wzrost kosztów ubezpieczeń i wzrost pensji minimalnej:

Ostatecznie radni znaleźli kompromis na poziomie 15 zł za śmieci segregowane i 30 za zmieszane. Ustalenie stawek na tym poziomie będą oznaczały, że rocznie Gmina dopłaci do gospodarowania odpadami komunalnymi 2,5 mln złotych. - Musimy myśleć o tym w jaki sposób zapewnić odbiór odpadów z terenu gminy Kozienice minimalizując opłaty dla mieszkańców – powiedział Mirosław Pułkowski:

Nowe stawki obowiązywać będą od 1 stycznia.

Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Choinka konkurs w Radiu Plus Radom
Zapraszamy do nas: