Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
SEDNO SPRAWY PLUS
Jacek Prusinowski
Patron dnia: bł. Benedykt XI, papież
Dziś jest: 07 lipca 2020

Kozienice

Dzięki wspólnym zakupom bus pojedzie do Garbatki-Letniska

czwartek, 28 listopada 2019 16:37 / Autor: Weronika Chochoł
fot. mazovia.pl
Weronika Chochoł

Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku z nowym busem w ramach programu zakupów wspólnych, który od czterech lat realizowany jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego od czterech lat realizuje program zakupów wspólnych na rzecz 44 wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych. Wspólne zakupy to racjonalny proces planowania, spójne standardy, czy niższe koszty operacyjne, a także co ważne oszczędności finansowe.

- Wyniki, które osiągamy pokazują, że decyzja o stworzeniu tego programu była słuszna. Systematycznie udaje się nam zmniejszać koszty, ale to nie wszystko - takie rozwiązanie pozwala racjonalnie planować zakupy i optymalnie wykorzystywać zasoby- podkreśla marszałek Adam Struzik:

Jednym z wielu obszarów objętych programem jest zakup samochodów i busów. W ostatnich 4 latach urząd zakupił łącznie 9 pojazdów na rzecz placówek oświatowych, z czego 5 z nich to samochody osobowe typu bus, dostosowane do specyfiki zadań realizowanych przez poszczególne jednostki i na potrzeby uczniów oraz podopiecznych. W tej edycji obok Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie, Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, bus trafił również do Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisku. - To bardzo ważna rzecz, zważywszy na to, że do tej pory nie mieliśmy sprzętu tej klasy - mówi Bogusław Szumilas - dyrektor szkoły:

Proces zakupów środków trwałych poprzedza szczegółowa analiza zgłaszanych przez jednostki potrzeb inwestycyjnych, które po pozytywnej ocenie zostają ujęte w zadaniach objętych Wieloletnią Prognozą Finansową. Na lata 2020-2023 władze Mazowsza na realizację zakupów środków trwałych przeznaczyły ponad 41 mln złotych.

Zapraszamy do nas: