Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

Kozienice

I Kozienicki Kiermasz Świąteczny

poniedziałek, 02 grudnia 2019 10:13 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Spotkanie z Mikołajem, wspólne kolędowanie i gotowanie oraz mnóstwo stoisk ze świątecznymi dekoracjami i lokalnymi potrawami. To tylko część tego co czekać będzie na uczestników I Kozienickiego Kiermaszu Świątecznego.

Urząd miejski postanowił w tym roku zrezygnować z organizacji wigilii miejskiej na rzecz I Kozienickiego Kiermaszu Świątecznego. Rozpocznie się on w piątek 6 grudnia o godzinie 15:00 od uroczystego rozświetlenia bożonarodzeniowej choinki przed urzędem miejskim. Na uczestników czekać będzie moc atrakcji.

Tego dnia w Kozienicach stanie największa w Polsce plenerowa patelnia, na której przyrządzone zostaną dwie potrawy. 6 grudnia nie może zabraknąć również Mikołaja rozdającego upominki. Ponadto będzie taniec ognia i wspólne kolędowanie, czy pokaz rzeźbienia w drewnie. - Przyjedzie do nas artysta, który w czasie kiermaszu będzie rzeźbił dla nas postać, być może Świętego Mikołaja, z użyciem piły motorowej – wyjaśnia wiceburmistrz Kozienic Dorota Stępień:

Jak na świąteczny kiermasz przystało do wyboru będą świąteczne stoiska z możliwością zakupu: ozdób, dekoracji i wyrobów rękodzielniczych, a także produktów i potraw lokalnych.

Zapraszamy do nas: