Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Rafał Chyliński, prezbiter
Dziś jest: Czwartek, 02 grudnia 2021

Radomskie

Żywa lekcja miłości w szkole w Wierzchowinach

poniedziałek, 02 grudnia 2019 14:15 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

 Występy, licytacje, integracja, a to wszystko w szczytnym celu. W Publicznej Szkole Podstawowej w Wierzchowinach po raz drugi odbył się koncert charytatywny. Podczas wydarzenia udało się zebrać ponad 11 tysięcy złotych, a dochód przeznaczony zostanie dla najmłodszych podopiecznych Caritas Diecezji Radomskiej.

Podczas koncertu odbyły się występy wokalne i taneczne, w trakcie kiermaszu można było kupić ozdoby świąteczne, a także poczęstować się pysznymi ciastami. W przerwach miedzy występami prowadzona była licytacja, a gama przedmiotów - różnorodna: od gadżetów sportowych, przez vouchery aż po drogocenne pamiątki. Wszystko po to, by wesprzeć najmłodszych podopiecznych Caritas Diecezji Radomskiej. - Większość tych środków przeznaczonych zostanie pod kuratelę Akademii Młodych, myślimy też o materiałach edukacyjnych. Mamy również dzieci chore, które potrzebują pomocy np. na operację - mówi ks. Robert Kowalski - dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej i dodaje: - Pieniądze z tego typu akcji w całości trafiają do naszych podopiecznych:

Pani Dorota podczas kiermaszu kupiła ręcznie wykonanego krasnala. Jak podkreśla - warto organizować takie akcje:

W organizacji imprezy chętnie pomagali wolontariusze. Julia Wiatrak, Zuzanna Konopka i Natalia Kowalska ze Szkolnego Koła Caritas w PSP w Wierzchowinach wierzą w moc pomagania i w to, że dobro powraca:

Podczas koncertu wystąpili uczniowie PSP w Wierzchowinach, Zespół Muzyką do Nieba, Filip Kobylarczyk, Monika Bolek i Cezary Tomala, Dariusz Makarewicz, a także Zespół Muzyczny Stowarzyszenia Centrum Młodzieży "Arka". Ks. Krzysztof Bochniak zauważa, że młodzież z "Arki" może się pokazać, a przy okazji wspomóc potrzebujących. Tego samego zdania jest Tomasz Grabski - koordynator zespołu:

Koncert Charytatywny w Publicznej Szkole Podstawowej w Wierzchowinach odbył się już po raz drugi. W lutym dzięki akcji udało się wesprzeć radomskie hospicjum. - Wszyscy uczymy się miłości, mamy pięknego patrona - kardynała Stefana Wyszyńskiego - który mówił bardzo wiele o pięknym człowieczeństwie, pięknie dobroci, wzajemności, solidarności. Chcemy - właśnie takimi lekcjami - wcielać tę ideę w życie - mówi Justyna Turzyńska - dyrektor szkoły:

- Tego typu wydarzenia bardzo mnie motywują do dalszego działania. Cały ten pomysł pokazuje, że lokalne społeczności są na wysokim szczeblu, w jakim pięknym kierunku idą - mówi Kamil Dziewierz - wójt gminy Jedlińsk:

W wydarzeniu udział wziął również biskup Piotr Turzyński, który przypomniał, jak ważne jest, by naukę kard. Wyszyńskiego wprowadzać w czyn - zwłaszcza w czasie Adwentu:

Podczas imprezy udało się zebrać dokładnie 11655,50 złotych.