Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

REGION

Meteorolodzy ostrzegają: może być ślisko!

poniedziałek, 02 grudnia 2019 18:49 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (JerzyGorecki)
Weronika Chochoł

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed oblodzeniem. Ostrzeżenia wydano m.in dla województw mazowieckiego i łódzkiego. 

W województwie mazowieckim ostrzeżenie obowiązywać będzie do godz. 10.00 we wtorek i obejmie obszar całego województwa. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu od -3°C do -1°C - informuje Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Warszawie. 

Podobnie będzie w Łódzkiem. Ostrzeżenie obowiązywać będzie w całym województwie do godz. 10.00 we wtorek. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu od -4°C do -2°C - informuje Leszek Szaradowski z Biura Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu. 

Ostrzeżenia dotyczące oblodzenia obok województw mazowieckiego i łódzkiego wydano również dla: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego oraz części zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Zapraszamy do nas: