Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

Opoczno

Ekologiczna konferencja w Opocznie

wtorek, 03 grudnia 2019 09:04 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O nowej funkcji wicestarosty, sportowej rywalizacji w powiecie i zaplanowanej na czwartek Ekomozaice mogliście usłyszeć w audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Wicestarosta Maria Barbara Chomicz została powołana na członka Wojewódzkiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych. To organ opiniodawczo-doradczy powoływany przez marszałka województwa. Jakimi sprawami się zajmuje, wyjaśnia wicestarosta Maria Barbara Chomicz.

Kadencja 7-osobowej Wojewódzkiej Społecznej Rady do spraw Osób Niepełnosprawnych trwa cztery lata.

 

Podsumowana została rywalizacja sportowa opoczyńskich szkół. Najlepsze placówki wyróżnione zostały podczas powiatowej sesji. W najmłodszej kategorii zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Żarnowie. Teresa Krzymińska, nauczycielka wychowania fizycznego,

W drugiej kategorii wiekowej zwyciężył Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie, a w najstarszej I Liceum Ogólnokształcące w Opocznie. Osiągniętych wyników sportowych gratulował uczniom Józef Róg, przewodniczący Rady Powiatu Opoczyńskiego.

Swoje nagrody odebrali też nauczyciele wychowania fizycznego, którzy przygotowywali uczniów do zawodów.

 

Edukacyjną konferencję ekologiczną pod nazwą Ekomozaika organizuje Powiat Opoczyński. W budynku starostwa przeprowadzona zostanie ona 5 grudnia. Rozpocznie się o godzinie 10 od części poświęconej proekologicznym programom, z których mogą skorzystać mieszkańcy, wyjaśnia wicestarosta Maria Barbara Chomicz.

O działaniach Urzędu Marszałkowskiego na rzecz poprawy powietrza w regionie mówił będzie Michał Konecki, zastępca dyrektora departamentu cyfryzacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

W kolejnej części konferencji przedstawiona zostanie informacja na temat gazu ziemnego, jako ekologicznego źródła ogrzewania. Poruszony będzie również temat elektromobilności oraz klastra energetycznego. Wydarzeniu towarzyszyć będą także proekologiczne spotkania w powiatowych szkołach. Przeprowadzone zostaną one w ramach Dnia Świadomości Ekologicznej. Monika Kluska, dyrektor I LO w Opocznie.

Co w ramach Dnia Świadomości Ekologicznej dziać się będzie w Zespole Szkół Powiatowych w Opocznie, wyjaśnia wicedyrektor Dariusz Kołodziejczyk.

 

Zapraszamy do nas: