Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: NMP z góry Karmel - szkaplerz karmelitański
Dziś jest: 16 lipca 2020

Mazowsze

Czym żyje Mazowsze?

wtorek, 03 grudnia 2019 14:45 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Marszałek Adam Struzik podsumował kończący się rok. Samorząd Mazowsza przekazał trzy busy mazowieckim szkołom. Około 600 mieszkańców Grodziska Mazowieckiego skorzystało z programu wymiany pieców - to tylko niektóre wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w województwie mazowieckim.

Mija rok samorządu Mazowsza. Zdaniem marszałka województwa Adama Struzika, nie był to łatwy czas:

Z punktu widzenia finansowego i rozwoju był to całkiem dobry rok dla województwa - mówi radny województwa mazowieckiego, Wojciech Zabłocki z Prawa i Sprawiedliwości

Pięciu laureatów konkursu "Matura na 100 procent” pochodzących z województwa mazowieckiego odebrało swoje nagrody. W konkursie uczestniczyli uczniowie, którzy odnieśli świetny wynik podczas tegorocznych egzaminów maturalnych. Ci uczniowie są genialni – mówi Marek Basiak, prezes fundacji "Zawsze Warto" organizatora konkursu.

Komisja wyłoniła 25 laureatów z czego pięciu jest z Mazowsza. Jest to najlepszy wynik w kraju – mówi marszałek województwa, Adam Struzik

Jedną z laureatek była uczennica warszawskiego liceum im Stanisława Ignacego Witkiewicza Zofia Mądry, a teraz studentka Uniwersytetu Warszawskiego. Miała 100 procent z języka polskiego i angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Laureaci i finaliści z regionu dostali czeki o wartości 2,5 tysiąca złotych. W sumie zostało nagrodzonych 14 maturzystów.

Trwa rekrutacja na radnych młodzieżowego sejmiku województwa mazowieckiego. Inicjatywa jest odpowiedzią samorządu na prośby zgłaszane przez młodych mieszkańców regionu, którzy chcą działać na rzecz swoich małych ojczyzn. Spośród kandydatów wybranych zostanie 51 radnych. Radna województwa mazowieckiego Izabela Ziątek.

Chcemy, żeby zajmowali się oni tą tematyką, która zajmuje się samorząd województwa - dodaje marszałek Adam Struzik:

Przez młodzieżowy sejmik chciałabym pomóc młodym ludziom z mniejszych miejscowości – mówi jedna z kandydatek do sejmiku:

Około 600 mieszkańców Grodziska Mazowieckiego skorzystało z programu wymiany pieców i przełączy gazowych. Miasto dopłaca mieszkańcom do 6 tysięcy złotych do wymiany pieca i około 2 tysięcy złotych do przełącza gazowego jeżeli takiego nie ma. Dużo robimy w kierunku w walki ze smogiem, ale wiemy że jeszcze dużo pracy przed nami – mówi burmistrz grodziska, Grzegorz Benedykciński.

Miasto posiada również specjalnego drona, który monitoruje czym mieszkańcy palą w piecu:

Burmistrz chce, żeby do 2022 roku zlikwidować wszystkie 'kopciuchy” w mieście.

Samorząd Mazowsza przekazał trzy busy mazowieckim szkołom. To w ramach realizowanego już od 4 lat programu zakupół wspólnych. Marszałek Adam Struzik:

Z nowych busów korzystają uczniowie i słuchacze szkół w Garbatce-Letnisku, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie i Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Aneta Pekul z CKU w Wyszkowie.

Nowy pojazd jest dla nas bardzo ważny - dodaje Jarosław Zaron z MSCDN w Warszawie:

W ostatnich 4 latach urząd zakupił 9 pojazdów na rzecz placówek oświatowych.

Zapraszamy do nas: