Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Radomskie

Skaryszew zaprasza na bożonarodzeniowy kiermasz charytatywny

środa, 04 grudnia 2019 15:03 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Kulminacyjnym punktem tegorocznego wydarzenia będzie wspólna wigilia. Dochód ze sprzedaży świątecznych artykułów wesprze budowę Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu, które swoją siedzibę będzie miało na terenie gminy.

Na świątecznie udekorowanych, drewnianych straganach pojawią się misternie wykonane ozdoby i specjały świąteczne, ozdobne choinki i choineczki, ręcznie malowane bombki, pięknie ozdobione wianuszki i stroiki z naturalnych produktów, smakowite makowce z Makowca, pierniczki z Makowa, skaryszewskie miody czy koronkarskie cudeńka. W rolę wystawców wcielą się uczniowie i nauczyciele z przedszkola i szkół, członkowie stowarzyszeń i twórcy z naszej gminy, dla których to wspaniała okazja do zaprezentowania swojej pracy. Swoją smakowitą ofertę zaprezentują także koła gospodyń wiejskich – gorący bigos, barszcz czerwony, pierogi z kapustą i grzybami.

- Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny. Ten wyjątkowy i magiczny czas staramy się spędzać razem. W tym roku to oczekiwanie i wprowadzenie do Świąt Bożego Narodzenia chcemy rozpocząć wspólnie z naszymi mieszkańcami, dzieląc się opłatkiem, kolędując oraz kosztując świątecznych przysmaków. Ja ze swojej strony, już dziś serdecznie zapraszam mieszkańców i gości do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego świętowania – zaprasza burmistrz Skaryszewa, Dariusz Piątek.

W iście świąteczną atmosferę wprowadzi gości wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu naszych artystów, m.in. muzyków Orkiestry Dętej OSP Skaryszew, wokalistów z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie.  A całości dopełni występ kapeli Góralskiej „HAJDUK” ze Szczyrku.

Takie wydarzenie nie może odbyć się bez wizyty jednego z najważniejszych, świątecznych gości, Świętego Mikołaja, który jak przystało  na skaryszewską tradycję, przybędzie bryczką, zaprzęgniętą w dwa piękne konie ze Stadniny Hubertus.A gdy tylko zapadnie zmrok, burmistrz Skaryszewa oficjalnie odpali światełka na skaryszewskiej choince. W tym roku, dla naszych mieszkańców przygotowaliśmy także niespodziankę w postaci świetlnej iluminacji, która z pewnością ucieszy nie tylko najmłodszych.

W tej magicznej atmosferze, zanim wszyscy zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy w swoich domach, spotkajmy się na skaryszewskim Rynku, by podczas tej uroczystej Wigilii podzielić się opłatkiem z innymi mieszkańcami naszej gminy. Na wszystkich uczestników uroczystości będą czekać wigilijne potrawy, w których przygotowanie zaangażowały się stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich oraz mieszkańcy poszczególnych miejscowości naszej gminy.

– Serdecznie zapraszamy naszych mieszkańców na tę uroczystość – mówi ks. kan. Dariusz Skrok, proboszcz parafii pw. Św. Jakuba Ap. – To wspaniałe przeżycie, poczucie wspólnoty, kiedy możemy wszyscy razem cieszyć się Bożym Narodzeniem. W tym roku nasza parafialna wigilia wyszła poza mury kościoła, aby Słowem Bożym jednoczyć wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Skaryszew.

Zapraszamy do nas: