Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

Opoczno

Burmistrz Reszelewski: Liczymy na duże zainteresowanie mieszkańców

środa, 04 grudnia 2019 16:53 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Drzewicki urząd zachęca do wymiany starych pieców na bardziej ekologiczne. Na deklaracje czeka do 20 grudnia.

W audycji Gmina Drzewica na Fali burmistrz Janusz Reszelewski mówił o zakończonej przebudowie drogi gminnej w kierunku PKP Idzikowice. Dzięki tej inwestycji część mieszkańców gminy będzie miała łatwiejszy dojazd do pracy. – Do zakładu PKP Intercity Remtrak codziennie ten odcinek drogi pokonuje około 200 mieszkańców naszej gminy – wyjaśniał. Inwestycja polegająca na przebudowie drogi na odcinku 901 metrów kosztowała blisko 300 tys. zł, z czego prawie 240 tys. to wsparcie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Janusz Reszelewski mówił również o zakończonej przebudowie dachu na budynku komunalnym przy Placu Narutowicza w Drzewicy. Realizacja zadania kosztowała ponad 75 tys. zł.

Burmistrz Drzewicy przypomniał także, że od poniedziałku (2 grudnia) mieszkańcy gminy Drzewica mogą składać wnioski o dofinansowanie na wymianę pieców w ramach projektu pn. „Zmniejszenie emisji zanieczyszczeń poprzez wymianę źródeł ciepła w Gminie Drzewica”. Na deklaracje urząd czeka do 20 grudnia. – Żebyśmy jako samorząd mogli skutecznie aplikować o te środki, musi być przynajmniej kilkadziesiąt rodzin zainteresowanych – mówił burmistrz Drzewicy. Przypomniał także, że w tym roku drzewicki samorząd zakończył realizację innego proekologicznego projektu, dzięki któremu stare piece na nowe wymieniło 158 rodzin z terenu gminy Drzewica. Informacje dotyczące przygotowania i realizacji nowego projektu można uzyskać pod numerem tel. 48 375 67 94 oraz na stronie internetowej www.drzewica.pl/.

W audycji Gmina Drzewica na Fali Janusz Reszelewski mówił również o zorganizowanej przez urząd akcji z zakresu profilaktyki raka prostaty. Tym razem z bezpłatnych badań skorzystało 53 mieszkańców gminy. Burmistrz Drzewicy poinformował także, że z bezpłatnych badań będą mogli skorzystać drzewiczanie podczas zaplanowanych na sobotę miejsko-powiatowych obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą. Tego dnia w Drzewicy będzie można wykonać bezpłatne badania okulistyczne, badania słuchu, poziomu cukru, cholesterolu, kreatyniny w surowicy, hemoglobiny glikowanej, badania EKG. Porad udzielał będzie także dietetyk.

Posłuchaj całej rozmowy z burmistrzem Drzewicy Januszem Reszelewskim:

Zapraszamy do nas: