Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

Kozienice

Bo pomaganie jest zaraźliwe

sobota, 07 grudnia 2019 14:04 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W Kozienicach trwa weekend cudów. Przez dwa dni wolontariusze Szlachetnej Paczki wraz z darczyńcami odwiedzą dwadzieścia dziewięć rodzin i sprawią, że ich święta będą piękniejsze.

Ten weekend grudnia to wyjątkowe przeżycie dla wielu osób. Jak usłyszeliśmy od darczyńców i wolontariuszy, moment przekazania paczki jest naprawdę cudowny. Od łez nie mogą powstrzymać się osoby obdarowywane, a także załoga, która paczkę doręcza. Jedna z wolontariuszek przyznała, że są to emocje, które uzależniają i co roku chce się więcej:

Pomaganie jest też zaraźliwe. Chęć pomocy szybko przenosi się na kolejne osoby, które dołączają się do kompletowania wspólnej paczki:

Magazyn rejonu kozienickiego mieści się w Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach. Jest to jednocześnie centrum dowodzenia, w którym dużo się dzieje i przez które przewija się mnóstwo ludzi. O tym jak odnajdują się w tym wolontariusze wyjaśniał Marcin Mielcarz – koordynator rejonu kozienickiego:

W sobotę miało miejsce oficjalne otwarcie magazynu. Wziął w nim udział burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski. Jak przyznał, Gmina Kozienice również przyłączyła się do szlachetnej akcji:

Przed wolontariuszami jeszcze dużo pracy. Cały czas wykonują oni kolejne kursy do oczekujących rodzin. Jednak każda wizyta przynosi dodatkowy zastrzyk pozytywnej energii, która rekompensuje każdy wysiłek.

Zapraszamy do nas: