Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: 03 lipca 2020

Radomskie

Szlachetna Paczka w Jedlińsku już po raz trzeci!

sobota, 07 grudnia 2019 18:01 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

22 rodziny otrzymały wsparcie w ramach Szlachetnej Paczki w Jedlińsku. Darczyńcy ofiarowali m.in. pralki czy lodówki.

To była już trzecia edycja Szlachetnej Paczki w Jedlińsku. W tym roku wsparcie otrzymały 22 rodziny.

- Potrzeby były przeróżne - pralki, lodówki. Potrzebą jednej z moich rodzin jest proteza i udało mi się ją pozyskać. Oprócz tego rzeczy typu żywność, środki chemiczne, ubrania, obuwie, pościele, kołdry, poduszki - wylicza Agnieszka Miga, lider rejonu Jedlińsk.

Jednym z darczyńców był Mirosław Bartosiewicz, który pomaga już od 5 lat.

- Pomagam, bo lubię. Są ludzie, którzy potrzebują pomocy. Na pewno dużo zmieniło się w Polsce, ale dużo ludzi jest jeszcze potrzebujących - mówi.

W przypadku pana Mirosława wszystko zaczęło się od mediów.

- To było tak spontanicznie. Zobaczyliśmy w telewizji i mówię: "zobaczymy, jak to jest!". Zawsze jest pierwszy raz. Trzeba tego spróbować! - zachęca Mirosław Bartosiewicz.

- Pragniemy aby wszystkie rodziny były szczęśliwe, miały spełnione podstawowe potrzeby, aby mogły żyć godne i żeby święta były piękne dla wszystkich - mówi Agnieszka Miga.

Finał Szlachetnej Paczki w Jedlińsku odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Jedlińsku. To tam znajdowała się główna baza i stamtąd paczki były rozwożone do rodzin. Warto podkreślić, że oprócz użyczenia lokalu, szkoła również przygotowała dar dla jednej z rodzin.

Ks. Grzegorz Wójcik, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Andrzeja mówi, że w Szlachetną Paczkę włączyło się wiele środowisk.

- Grudzień czyni cuda w ludzkich sercach. To już trzeci finał Szlachetnej Paczki w Jedlińsku. Cieszymy się z tego, że jest cały czas grupa wolontariuszy, która angażuje się w pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom. Nie brakuje również darczyńców. Za każdym razem, jak rodzina była publikowana na stronie Szlachetnej Paczki, to w ciągu 2-3 godzin znajdowała darczyńców - mówi.

Szlachetną Paczkę wsparli również strażacy, którzy pomagali przy transporcie ciężkich paczek.

Zapraszamy do nas: