Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista
Dziś jest: 21 września 2020

Opoczno

Próbował uderzyć ratownika

poniedziałek, 09 grudnia 2019 10:08 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Kolejny agresywny pacjent w opoczyńskim szpitalu. 45-latek znieważył udzielającego mu pomocy ratownika medycznego, szarpał go i próbował uderzyć.

O zdarzeniu dyżurny opoczyńskiej policji został powiadomiony 8 grudnia o godzinie 01.55. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że do szpitala karetką pogotowia z ulicy został przywieziony pacjent z niewielką raną głowy. Już na ulicy, kiedy ratownicy próbowali pomóc mężczyźnie, ten był wobec nich agresywny i wulgarny. Jednak dzięki doświadczeniu ratownikom udało się wyciszyć pobudzonego mężczyznę i dowieźć go do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Niestety 45-latek jak tylko wysiadł z karetki ponownie zaczął być agresywny, szarpał się z ratownikami, wyzywał ich, nie pozwolił przewieźć się na szpitalne łózko. W związku z tym, że agresja pacjenta narastała ratownicy wezwali na miejsce policyjny patrol. Mundurowi w rozmowie z personelem medycznym szpitala ustalili, że stan zdrowia mężczyzny pozwala na jego zatrzymanie i osadzenie w policyjnym areszcie.

To nie pierwsze tego typu zdarzenie w opoczyńskim szpitalu. 20 listopada pijany 53-letni mieszkaniec powiatu z butelką w ręku rzucił się na ratowniczkę medyczną. Krewkiego pacjenta udało się obezwładnić.

Policja przypomina, że ratownik medyczny w trakcie wykonywania swoich obowiązków służbowych ma status funkcjonariusza publicznego wobec tego, znieważenie czy też co gorsza, naruszenie nietykalności cielesnej osoby objętej taką ochroną jest przestępstwem. Za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej ratowników medycznych grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.