Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Węgrzyn, Zaborowice
Dziś jest: Niedziela, 16 maja 2021

Kozienice

Jest działka pod nowy budynek szkoły drzewnej w Garbatce

środa, 11 grudnia 2019 13:44 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Samorząd Mazowsza wybuduje nową siedzibę Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku w powiecie kozienickim. W środę 11 grudnia została zakupiona działka pod tę inwestycję. Powstanie na niej nowoczesny kompleks edukacyjny.

Urząd marszałkowski województwa mazowieckiego zakupił działkę w Garbatce-Letnisku od Nadleśnictwa Zwoleń pod nową siedzibę szkoły drzewnej. Władze Mazowsza przeznaczyły na ten cel ponad 4,3 mln złotych. Na terenie ponad 3 ha powstaną: nowoczesna szkoła, bursa, a także sale warsztatowe.

Samorząd Mazowsza przejął szkołę drzewną w styczniu 2018 roku od powiatu kozienickiego. Z tego faktu jest zadowolony starosta kozienicki Andrzej Jung. - Dzięki większym środkom Mazowsza, szkoła może rozwijać się i powiększać swoją bazę dydaktyczną – powiedział starosta:

Jak zapowiedział marszałek Adam Struzik, na budowę nowego obiektu władze Mazowsza zarezerwowały na lata 2021-22 blisko 20 mln złotych. - Chcemy zbudować szkołę na miarę XXI wieku – zaznaczył marszałek:

Jak podkreślił wicedyrektor szkoły drzewnej Bogusław Szumilas, nowa siedziba jest potrzebna. - Miejsca na kierunku stolarskim są już zajęte na najbliższe dwa lata. Bardzo szkoda nam osób, które czekają. Nowa siedziba rozwiąże ten problem – zauważył Bogusław Szumilas:

Szkoła w Garbatce ma tradycję sięgającą 1948 roku. Jej absolwenci do doskonali rzemieślnicy, ale też artyści, którzy zajmują czołowe miejsca w ogólnopolskich konkursach. Jak zaznaczyła dyrekcja, nowa siedziba będzie również zobowiązaniem, aby kunszt uczniów był jeszcze lepszy.