Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jan Chrzciciel de la Salle, prezbiter
Dziś jest: 07 kwietnia 2020

Kozienice

Zostały środki na inwestycje

piątek, 13 grudnia 2019 11:03 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Rok 2019 dobiega końca. W budżecie powiatu kozienickiego zostały niewykorzystane pieniądze, które zostaną zainwestowane w karetkę dla szpitala i drogę w gminie Grabów nad Pilicą.

Zmiany w budżecie powiatu kozienickiego zostaną podjęte w poniedziałek na sesji nadzwyczajnej rady powiatu. Dotyczyć będą one przesunięć środków finansowych w wydatkach inwestycyjnych na dwa zadania.

Pierwsze to zakup ambulansu wraz z wyposażeniem medycznym dla kozienickiego szpitala. Całkowita wartość karetki to 450 tysięcy złotych. Kwota 50 tysięcy złotych to wkład własny powiatu, a reszta pochodzić będzie z „Programu wymiany ambulansów” w województwie mazowieckim. Zakup ma zostać sfinalizowany jeszcze w grudniu.

Drugie zadanie to przebudowa drogi powiatowej Boże – Nowa Wola we wsi Strzyżyna w gminie Grabów nad Pilicą. - 157 tysięcy złotych pochodzi z niezrealizowanych zakupów inwestycyjnych w starostwie i niezrealizowanego zadania inwestycyjnego zaplanowanego w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kozienicach – wyjaśnia skarbnik powiatu Kamil Banaś:

Inwestycja z Strzyżynie związana jest z odbudową przepustu, gdzie trzeba w niewielkim zakresie dobudować drogi.

Zapraszamy do nas: